Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z partycją systemową w win7 - nie ma dostępu

06 Wrz 2009 14:21 2166 7
  • Poziom 9  
    Jakiś czas temu zainstalowałam win7 i po pewnym czasie pojawił się problem, mianowicie:
    Widzę wszysystkie 3 partycje, do dysku D i E mam normalny dostęp, ale do dysku C na którym zainstalowany jest system nie mogę wejść. Nie da się usuwać, przenosić ani instalować żadnych plików, ciągle pojawia się komunikat: "C: nie jest dostępny. odmowa dostępu". Czy ktoś mógłby coś poradzić??
  • Poziom 43  
    A uprawnienia sprawdzałeś?
    Czy z poziomu konta wbudowanego jest tak samo?
  • Poziom 9  
    Mam tylko konto administratora na tym systemie. Uprawnien nie moge zmieniac bo kiedy wchodze do panelu sterowania nie dam rady otworzyc funkcji oznaczonych zolto niebieskim logo administratora - pojawia sie komunikat o niemoznosci uruchomienia.
  • Poziom 15  
    Witam

Nie do końca mam jasność z twojej wypowiedzi..sprecyzuj czy dysk C: jest niedostępny całkowicie czy nie możesz jedynie kopiować / usuwać / dodawać.A możesz np. oglądać pliki windowsa czy program files. Czy też mówisz o operacjach w katalogu użytkownika jako ciebie. Sorki ale jak mam pomóc to odpowiedź musi być precyzyjna.
  • Poziom 9  
    No wiec tak:
    1. Widze pliki w dokumentach, folderze pobieran, na pulpicie - nie moge ich przenosic, usuwac, kopiowac na inne partycje/nosniki. Natomiast moge kopiowac pliki na ten dysk
    2. Kiedy wchodze w komputer i chce wejsc w folder partycji C pojawia sie komunikat o niedostepnosci lokalizacjii. Zauwazylam tez ze pod kazda partycja jest taki suwak i ilosc miejsca, z wyjatkiem tej systemowej gdzie jest tylko napisana nazwa i nic pozatym
  • Poziom 15  
    Wydaje mi się że masz źle ustawiony typ konta. Warto spróbować dodania nowego np: gość. Ustawić mu prawa administratora i zobaczyć czy pod tym kontem masz dostęp do plików. A także sprawdzić obecne konto czy nie ma konta z ograniczeniem.
  • Poziom 9  
    Wszystko fajnie, tylko nowe konto dodaje sie jako administrator - a ja nie moge tego zrobic... Chyba czeka mnie format...
  • Poziom 15  
    Nie załamujmy rąk... jak dobrze pamiętam można to zrobić w trybie awaryjnym:) Nie mam pod ręką komputerka z windą 7 ale to chyba powinno zadziałać:)