Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB Actros skrzynia EPS brak biegów powyżej 4

06 Wrz 2009 14:35 5462 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z Actrosem (ciągnik) z 1999 roku. Skrzynia przełącza biegi do 4 włącznie. Powyżej brak biegów. Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    czy juz usunales ta usterke ? mam identyczny problem a raczej wiekszy bo najpierw byly tylko 4 biegu, potem mozna bylo jechac maks 40 km/h a teraz nie zadnego odzewu żaden bieg nie wchodzi, czy to wina czujnika jeśli tak to czy mozecie podać nazwe oraz gdzie tego szukać, czy moze to wina dzojstika ? mercedes actro 1840 2000r mega macie jakieś pomysły ?
  • Poziom 12  
    Te roczniki, chyba były jakieś pechowe. Ja mam 2540 z '99r i nie zawsze chce mi przerzucić na niską skrzynie, wyświetla wtedy GS 24, i czasem jakoś z opóżnieniem klika przy zmianie biegów. A najgorsze, że nie daje sie przeprowadzić "nauczania" bo na początku procedury gasną wskazania biegów, a przeprowadzam ją poprawnie, bo już ją zadawałem tylko, że w 2535 z '97r i w tym momencie podziękowania dla kolegów z ELEKTRODY za pomoc w tamtym przypadku.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Sprawdz tlok przelaczajacy na "planetarce".
    Cylinder na gorze z tylu skrzyni mocowany 4 srubami.
    Mozliwe ze jest to wina czujnika obrotow (podobny jak do tachografu ale na 3 piny)
    Usterki sprawdza sie na panelu, w diagnostyce system: GS. Aktywna usterka ma mala literke a w kodzie usterki. Usterka czujnika obrotow walka powstaje przewaznie podczas pracy silnika.
  • Poziom 2  
    a gdzie ten czujnik obrotów sie znajduje ? gdzie mozna takie cos kupić, na ekreanie pokazuje sie błąd GS
  • Poziom 10  
    co jest najczęściej do wymiany przy tych awariach , bo równiez mam ten sam problem ... czy wystarczy wymienic tylko czujnik,czy cylinder ma cos wspólnego z tym ?? POMOCY !!!!
  • Poziom 10  
    nie mogę zakończyć nauczania skrzyni ... co może byś przyczyna ???
  • Poziom 10  
    jeżeli będzie uszkodzony czujnik to nie skończysz procedury nauczania