Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford mondeo usterka nie moge odpalic auta

Reboox 06 Wrz 2009 14:46 3096 7
  • #1 06 Wrz 2009 14:46
    Reboox
    Poziom 8  

Witam serdecznie posiadam Forda mondeo 1.8 KAT bez-gaz z roku 1995.Problemem moim obcenym tego samochodu jest to,że nie chce odpalic ani na gazie ani na benzynie wlaczam zaplon wszytskie kontrolki sie pala i odpalam i w tym momencie nie moge odpalic silnik nawet nie ruszy tylko sluchac szum jakby probowal odpalic a nie moze po za tym akumulator mam dobry.....czy tu chodzi moze o rozusznik? pomoszcie[/b]

• #2 06 Wrz 2009 16:36
    balonika3
    Poziom 36  

Jeżeli jesteś pewien, że nie kręci silnikiem, to jasne, że rozrusznik. A w zasadzie bendix. Popchnij auto odrobinę na biegu, aby silnik się lekko obrócił i zobacz, czy odpali z rozrusznika. To wyeliminuje ew. wyłamany ząb na wieńcu. Opisz co wyszło.

• #3 11 Wrz 2009 22:38
    Reboox
    Poziom 8  

witam długo mnie nie było a bynajmniej nie miałem powodu do napisania więc nie pisałem ale już wszytsko jest jasne.
    Zaprowadziłem autko do zakładu mechanicznego i tak rozrusznik padł a dokładnie bednix do teko się pokruszył wszystko zostało wymienione z popychu nie chciał mi palić bo linka jakaś bylą przerwana ale już naprawiona.Mam teraz takie pytanie panowie powiedzieli ze ułamek jakiś ktory się rozsypal jest gdzieś miedzy skrzynią biegów a silnikiem i powiedzieli że jezeli sie poruszy to może spowodować ze uszkodzi skrzynie a jak nie poruszy się to bedzie ok a tak to powiedzieli ze mozna zrobic tak ze rozbiora sprzynie biegow tzn odlacal od silnuika i wyczyszcza bedzie to kosztowalo 300zl.Teraz mam pytanie czy ci panowie maja racje ze coś takiego może sie stac ze ten malenki ulamek moze spowodować ze rozwali mi skrzynie biegow.bo on gdzies tam może wlecic.

• #4 12 Wrz 2009 01:17
    luka0199
    Poziom 12  

Bardzo mało prawdopodobne, miedzy silnikiem a skrzynia jest tylko kolo zamachowe tarcza , docisk łożysko oporowe i ten mały elemencik nie ma jak dostać się do wnętrza skrzyni. A tak apropo to strasznie drogo sie cenią.

• #5 12 Wrz 2009 01:24
    1078231
    Usunięty  
  • #6 12 Wrz 2009 01:58
    luka0199
    Poziom 12  

No a coś myślał,że ja bym cały silnik wyciągał, nawet gdyby trzeba go było wyciągać to wystarczy tylko rozsunąć skrzynie z silnikiem. Na pewno dobrze czytałeś autora postu ,że kawałeczek jest bardzo malutki, ale cóż lepiej naciągać na kasę. Glupi klient wszystko łyknie niech płaci. Genialny może nie jestem ale jak na razie żadne auto do mnie nie wróciło. Koncze to pisanie bo specjalista od napraw niepotrzebnych jest człowiekiem najmądrzejszym i nie warto z nim polemizować.

• #7 12 Wrz 2009 08:22
    1078231
    Usunięty  
  • #8 12 Wrz 2009 18:16
    carrot
    Moderator Samochody

U mnie za wyjęcie skrzyni w mondeo czy w vectrze byś zapłacił 350-400zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME