Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder PRV- jaki do niego konwerter Twin czy Quad?

Pierre Cardin 06 Wrz 2009 17:30 4205 15
  • #1 06 Wrz 2009 17:30
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Czytałem wiele postów na forum, ale nadal mam problem.
    Chodzi o to. Mam cyfre + na jednym odbiorniku (starszy tuner Philipsa). Zamówiłem właśnie drugi tuner (Ferguson Ariva 200 z PRV). Będę chciał przy pomocy splitera (jeszcze nie mam) przenieść uprawnienia na dwa odbiorniki.

I właśnie nie wiem jaki konwerter do niego kupić. Zastanawiałem się nad (Monoblock Twin 0,2dB Gold class V-22), bo chciałem na dwie satelity (Astra + Hot Bird).
    Ale gdzieś przeczytałem że to musi być na 4 (czyli Monoblock Quad).
    Gdybym nie miał PRV to pewnie by wystarczył Twin, ale ja chcę mieć możliwość jednocześnie nagrywać i oglądać coś innego.
    I jak to należy podłączyć (czy konwertera należy 2 przewody satelitarne pociągnąć do jednego tunera- jeśli z PRV będę chciał mieć.

Pomóżcie, bo nie wiem czy dobrze to rozumuje.

0 15
  • #2 06 Wrz 2009 17:36
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Wrz 2009 17:55
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Właśnie chodzi mi o to żeby na jednym dekoderze móc i nagrywać i oglądać.
    A dlaczego dwa quady i dwa diseqi?
    A nie może być jakiś konwerter quad (który ma 4 wyjścia i ma już wbudowany automatyczny przełącznik diseq)?

Ja się na tym nie znam więc proszę, co dokładnie mam kupić?

0
  • #4 06 Wrz 2009 18:02
    marceli_kaz
    Poziom 15  

Jak najbardziej potrzebujesz monoblock quad,(jedno wejście zostanie wolne na przyszłość) możesz zastosować dwa quady, ale wtedy potrzebujesz dodatkowo 3 diseq 2->1 i zeza, zaoszczędzisz niewiele a stanowczo więcej kombinowania niż przy monoblocku.

0
  • #5 06 Wrz 2009 18:31
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Właśnie zależy mi żeby to podłączyć jak najprościej się da.
    Czyli potrzebuje jakiś jeden dowolny monoblock quad.

Żeby się upewnić czy dobrze rozumie, jeśli chodzi żeby to wszystko połączyć. Ma to wyglądać tak:

Z konwertera monoblock quad (gdzie mam 4 wyjścia) muszę pociągnąć 3 kable satelitarne (jeden do tego starszego tunera Philipsa który już mam w jednym pokoju podłączony).
    Kolejne 2 przewody muszę pociągnąć do drugiego pokoju, gdzie mam ten nowy tuner z PRV (czyli Ferguson Ariva 200).
    Czy tak to ma wyglądać?

A gdzie mam podłączyć drugi przewód z satelity na tunerze.?

0
  • #6 06 Wrz 2009 18:38
    marceli_kaz
    Poziom 15  

ferguson ariva 200 ma tylko jedno wejście LNB, owszem można nagrywać inny kanał niż się ogląda ale tylko taki który jest nadawany z tego samego transpondera. Jeśli chcesz nagrywać w pełni niezależnie to musisz nabyć tuner z dwoma głowicami sat. W przypadku arivy są to modele TT.
    Do 200 potrzebujesz tylko jednego sygnału, czyli Twin monoblock.

0
  • #7 06 Wrz 2009 18:44
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Czyli mam kupić Twin monoblock (nie Quada), i pociągnąć z niego tylko dwa przewody (jeden do Philipsa a drugi do Arivy).

0
  • #8 06 Wrz 2009 19:47
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Wrz 2009 19:56
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

No tak, tylko że ja jestem można powiedzieć nowicjuszem w tych sprawach, dopiero co zacząłem się tym interesować.
    Jeżeli miałbym kupić osobno to nawet nie wiedziałbym jakie te konwertery i diseqi i jak to zamontować.
    A w przypadku monobloka jest to prostsze.

A kupuje Arive 200

0
  • #10 06 Wrz 2009 20:08
    marceli_kaz
    Poziom 15  

Skoro zdecydowanie będzie to 200 to potrzebujesz tylko twin monoblock'a, jeden kabel do niego i jeden do philipsa. (W tym drugim może być konieczność zmiany oprogramowania na takie z obsługą diseq)

0
  • #11 06 Wrz 2009 20:18
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Bardzo mi pomogłeś marceli_kaz.
    Tylko teraz zastanawiam się, czy może nie lepiej zamiast tego monobloka kupić zwykły pojedynczy konwerter na jedną satelitę.
    Pisano tutaj że monobloki często się psują. A cena robi swoje.
    Nigdy nie miałem na dwie satelity (Astra + Hot Bird), i też zbyt dobrze nie wiem czy się opłaca. Ile jest więcej programów w porównaniu z jedną.
    Może lepiej kupić pojedynczy?

0
  • #12 06 Wrz 2009 20:26
    marceli_kaz
    Poziom 15  

Montuje sporo sprzętu tv-sat i moim zdaniem monoblocki psują się nie częsciej niż inne, Oczywiście jest kwestia co chcesz oglądać z astry. Koszt TWin monoblocka to jakieś 100 z kawałkiem. Różnica jakieś 60 do "pojedynczego" Twina. A tym psuciem to bym się tak nie emocjonował zwłaszcza ze większość jeśli ma wysiąść to robi to jeszcze w okresie gwarancji.

0
  • #13 06 Wrz 2009 20:36
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Tak naprawdę to nie mam pojęcia jakie polskie programy są na Astrze, których nie miałbym na Cyfra +.
    Skłaniałem się ku monobloku bo widziałem że akurat dużo osób je kupuje na allegro.
    A Twoim zdaniem jest coś ciekawego na Astrze, żeby kupować monobloka.

0
  • #14 06 Wrz 2009 20:50
    marceli_kaz
    Poziom 15  

Jeśli to do polskich programów, to możesz sobie odpuścić bo na astrze jest ich kilka (dosłownie) o to stacje typu TV trwam, TVP kultura.... (podobno ma ruszyć w tym roku platforma TVP ale nie spodziewałbym się za wiele). a wracając do psucia to na niektóre konwertery dają nawet 5 lat gwarancji

0
  • #15 06 Wrz 2009 21:13
    Pierre Cardin
    Poziom 9  

Wielkie dzięki. Teraz już chyba wiem co wybrać.

0
  • #16 06 Wrz 2009 22:53
    1098678
    Użytkownik usunął konto