Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik elektrolux EOB6630x wyłacza się po nagrzaniu

araman 06 Sep 2009 18:11 8923 6
    araman
    Level 14  
    Mam piekarnik jak w temacie. Działał poprawnie przez 5 lat ,wczoraj żona piekła ciasto piekarnik nagrzał się do ustawionej temperatury działał przez kilkanaście minut i wyłaczył się. Świeci się kontrolka zasilania, działa zegar ale nie grzeje, nie działa termoobieg i nie świci się swiatło w środku. Po ostygnięciu ponownie załączył ale sytuacja się powtarza . Próbowałem kilka razy i za każdym razem jest tak samo. Może ktoś spotkał sie z takim problemem, podejrzewam jakiś termostat ale nie wiem jak się do tego zabrać.
    superoki
    Level 14  
    Wygląda to tak jak mówisz na termostat. Jak zdejmiesz górny blat piekarnika to od pokrętła regulacji temperatury powinien iść cienki drucik.. po nim dojdziesz do kapilary termostatu (kawałek cienkiej rurki). Musisz całość wymontować i założyć nowy termostat. Uważaj tylko żeby podczas montażu nowego termostatu nie uszkodzić kapilary ani tego drutu bo wtedy nie będzie już zdatny do użytku..:)
    Powodzenia :)
    araman
    Level 14  
    okazało się że termostat jest OK a spaliło się coś na jednym z kabli ale zabijcie mnie nie wiem jak to się nazywa . element ten był odpowiedzialny za właczenie wiatraka chłodzącego z zewnątrz piekarnik dlatego po nagrzaniu się obudowy powyżej jakiejś temperatury drugi termostat wyłaczał wszystko i trzeba było czekać aż piekarnik ostygnie Fachowiec wyrzucił ten element założył nowy kabel i teraz działa ale połowicznie tj wentylator załacza się od razu jest tylko problem przy ustawianiu piekarnika z opóźnionym załaczaniem bo wentylator chodzi cały czas . Ma zamówić element i wymienić
    yrmark
    Level 20  
    Witaj
    jest to termik zabezpieczający przed przegrzaniem zewnętrznym i jak do tej pory w mojej praktyce to on wyłączał dopływ napięcia z uwagi na brak wewnętrznej wentylacji a to przez uszkodzony silnik wentylatora to w wyniku wadliwości działania termistera który działa w zakresie temperatur ok.70st.C uruchamiając termowentylator
    pozdrawiam
    araman
    Level 14  
    Wielkie dzięki za odpowiedź . A u mnie właśnie uszkodzeniu uległ ten termik . Był zamknięty w czymś na podobieństwo koszulki termokurczliwej i wyraźnie nadtopiony po ominięciu wentylatory działają poprawnie poza tym co napisałem wyżej. Czy jest to jakieś typowe czy mozna to gdzieś dostać?
    yrmark
    Level 20  
    Jest to nietypowe rozwiązanie electroluxa i do dostania w serwisie, ale czy to konieczne? teraz wentylator nie posiada tylko tej zwłoki do nagrzania ok70st.C ale jak będzie to konieczne mogę podać index części
    pozdrawiam
    araman
    Level 14  
    Po nowym roku odezwał się serwisant że ma nową cześć, w sobotę przyjechał i wymienił dzisiaj testowałem i po pierwszym razie jest OK i mam nadzieje że tak zostanie . Mała rzecz a cieszy. Koszt naprawy 100 zł . Wielkie dzięki i zamykam temat:D