Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 5000e - nie włącza się lub resetuje

06 Wrz 2009 18:24 1724 4
  • Poziom 14  
    Witam
    Od ok 2 lat posiadam Dell Inspiron 5000e, Pentium III 650MHz, procesor na MMC-2, działa na zasilaczu cały czas bo bateria jest padnięta.
    Dzisiaj pojawił się ogromny problem: komputer był włączony, otworzona była mozilla i grało radio internetowe w winampie. W pewnym momencie komputer się zawiesił, po restarcie pochodził chwilę i zaczął się sam restartować. W tym momencie jest wyjęty dysk, napęd cd, odłączona klawiatura i touchpad, żadnych dodatkowych urządzeń na usb i pcmcia. Po włączeniu zapala się kontrolka, startuje wiatrak i albo załączy na kilka sekund i się zawiesi albo startuje, pali lampka i reset, gaśnie lampka i znowu startuje wiatrak, zapala lampka i reset i tak w kółko. Podmieniłem procek na mniejszy bo miałem ze starego lapka i jest to samo że albo startuje na kilka sekund albo cały czas restartuje. Na dotyk nic nie wskazuje że jest coś nie tak, tzn mostki, procek ani inne układy się nie grzeją mocniej niż powinny.

Co proponujecie? Bawię się trochę elektroniką ale płyty w laptopie jeszcze nie naprawiałem.

pomóżcie!!! Pozdrawiam Kamil elektronik_86

Dodano po 1 [minuty]:

aha, mam drugi zasilacz i sytuacja jest taka sama
  • Poziom 23  
    Spróbuj docisnąć chipset, bo chyba sie odkleił.
  • Poziom 14  
    nie, to już próbowałem, chyba że trzeba przelutować to wtedy kiszka bo nie mam dostępu do lutownicy BGA :/
  • Poziom 23  
    No moim zdaniem to wina mostka, ale moge się mylić.
  • Poziom 14  
    Mostek północny odpada od razu bo jest razem z prockiem wymieniany i zostaje ewentualnie południowy, ja bym bardziej obstawiał coś z zasilaniem, jaka jest konstrukcja zasilacza wewnątrz laptopa? Może jakaś część niedomagać?