Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peavey classic 30 i fender twin reverb

wgali 06 Sep 2009 19:20 2505 1
    wgali
    Level 11  
    witam
    mam w sumie dwa pytania odnośnie w wzmacniaczy lampowych peavey classic i fender twin reverb
    Napisze może co się stało najpierw z fenderem
    graliśmy próbę i raptownie wzmacniacz zamilkł myślałem że to bezpiecznik ale on jest ok
    lampy na wzmacniaczu się świeca ale wzmacniacz nie gra na przed wzmacniaczu nie sprawdzałem bo go szybko wyłączyłem żeby go gorzej nie uszkodzić.
    I teraz peavey
    graliśmy u znajomych pożegnanie lata i wzmacniacz zaczął powoli tracić moc aż zamilkł
    działo sie to dosłownie chwile lampy na przed wzmacniaczu sie świeca a na wzmacniaczu nie .
    co może byc z tymi wzmacniaczami bo mnie szlak trafia że siadły mi 2 wzmacniacze w ciągu 3 miechów .
    pozdrawiam wgali

Proszę zaznajomić się z wewnętrznym regulaminem działu Elektronika Retro oraz regulaminem forum, po czym poprawić pisownię.
    [Futrzaczek]
    Marcin_zam
    Level 18  
    W Twinie oba kanały nie działają? Normal i Vibrato? Koniecznie zdejmij kubki z lamp i obejrzyj lampy. Na wszelki wypadek kubki zdejmuj, kiedy wzmacniacz jest wyłączony. Koledze w Twinie lampa się po prostu stłukła. Po zdjęciu kubka w środku było szkło...

W Classicu mógł się przepalić bezpiecznik albo wiele innych rzeczy. Skoro lampy nie świecą (wcale nie świecą, czy może tylko trochę?) to nie działa żarzenie lamp mocy. Lepiej go w takim stanie nie włączaj, tylko zanieś do kogoś. Chyba, że chcesz instrukcje naprawy tutaj, ale musisz mieć multimetr i jakieś pojęcie, bo tam są wysokie napięcia, a o nieszczęście nie trudno.

Oba te sprzęty miałem w serwisie i dosyć dokładnie obfotografowałem. Gdyby to miało pomóc, to daj znać.

Pozdr, Marvel