Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw zbudować z tych elementów?

szczemirek 06 Sep 2009 20:45 1059 3
    szczemirek
    Level 10  
    Proszę Państwa,
    Zdaję sobie znakomicie sprawę z Waszej wiedzy i mojego zaniedbania dlatego proszę o radę: Jak to wszystko (lub też rezygnując z czegoś) podłączyć ? Jaki zestaw z posiadanego sprzętu można złożyć aby było to z sensem ?
    Posiadany sprzęt:
    -Alpine CDE-9871R Receiver,
    -Kenwood KFC-WS253 10" subwoofer,
    -ALPINE amplifier 3540,
    -ALPINE amplifier 3541,
    -Boss amplifier AMP 240,
    -INFINITY RA5004 MOSSFET,
    -Focal 165 K głośniki z tweeter'ami,
    -trochę kabli, zwrotnice.
    Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie. Przekopałem się przez niego. Ale co innego fachowa rada dostosowana do przedstawionego, konkretnego sprzętu.
    Proszę jedynie nie dawać mi informacji np.: po co taki a nie inny wzmacniacz etc. Taki sprzęt mam i z niego chcę coś sensownego złożyć. Jeśli się oczywiście da. Nie wykluczam kupna dodatkowych niezbędnych rzeczy np. kondensatora.
    Auto - megane coupe sport.
    Bardzo proszę o wszelakie rady. Dziękuję.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    VVisnia
    Level 23  
    Nie ma za co. A następnym razem sam się wysil i zajrzyj do instrukcji i sam spróbuj dobrać chociaż mocowo. Mniej lenistwa.

Z tego zestawu powinny odpaść:
    Boss amplifier AMP 240 (marny jakościowo)
    ALPINE amplifier 3540 (mało mocy)

Co pozostaje:
    Ogólnie średnio to wszystko do siebie pasuje. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się:
    - podłączenie subwoofera KFC-WS253 10" pod dwa zmostkowane kanały INFINITY RA5004
    - pod pozostałe dwa kanały INFINITY RA5004 podłączyć Focal 165K.

Inną opcją jest - przednie Focal 165K możesz zasilić Alpine 3541. A subwoofer, tak jak wyżej, pod dwa zmostkowane kanały INFINITY RA5004.

W obu przypadkach Focal'e będą dostawały trochę za mało mocy, więc warto porównać na czym lepiej zagrają. Ale przypuszczalnie w opcji nr 1.
    szczemirek
    Level 10  
    Dzięki,
    A gdyby ALPINE 3540 zastosować jedynie do napędzania tweeterów ? Jest w tym jakiś sens ?
    A co do lenistwa to tylko częściowo masz rację albo wcale. Ja naprawdę chcę uzyskać poradę fachowców. Teoretycznie mam to rozpracowane parę razy. Mądrych rad nigdy za wiele. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    VVisnia
    Level 23  
    Tak możesz tak zrobić, ale wtedy bardzo ostrożnie z kręceniem.