Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 6V przerywacz - koło magnesowe, magneto

06 Wrz 2009 20:53 7159 5
  • Poziom 11  
    Witam,
    w Simsonie tym sprawdzone jest teoretycznie wszystko, mimo to motorek ma problem z utrzymaniem obrotów, ciężko się "wkręca" i czasem zalewa świece. Iskra jest, cewki w porządku, gaźnik ok, klin na kole magnesowym nowy, ustawiony zapłon, generalnie wszystko co wiem na temat silnika dwusuwowego jest w porządku. Zastrzeżenia mam tylko do koła magnesowego, jest stare i widać pęknięcia magnesów. Moje pytanie dotyczy właśnie magneto: czy to możliwe by ze starości straciło swoje własności i nie indukowało za każdym razem pola na cewkę? Miał ktoś przypadek uszkodzonego w ten sposób magneta?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tak, faktem jest że koła magnesowe tracą swoje właściwości magnetyczne.
    Znane jest także to, że czasami nowe koło daje aż za dużo prądu.

Ale najpierw jak zalewa sprawdź przepustnicę, możesz ją obniżyć.
  • Poziom 11  
    Ok dzięki o to mi chodziło - z przepustnicą już próbowałem, z resztą zalewanie występuje dopiero wtedy, gdy dłuższy czas próbuję go rozkręcić otwierając przy okazji przepustnicę na maksa, w chwili desperacji zwiększałem nawet dawkę paliwa i podkręcałem obroty biegu jałowego i wtedy zazwyczaj ją zalewało. Nie jest to więc bezpośrednia przyczyna a co najwyżej efekt słabej iskry. Spróbuję jutro podmienić magneto.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    Kolego napisz prosze czy podmiana magneta coś dała. Jeżeli nie to może doszedłeś w końcu do tego co było przyczyną? Bo mój simson ma bardzo podobe objawy. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Facet, który to zrobił twierdzi, że tylko wyregulował gaźnik, ale nie chce mi się w to wierzyć! Nie mniej jednak motorek śmiga:) Pozdrawiam!