Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firma Audion opinie wady zalety

06 Wrz 2009 23:02 7630 9
  • Poziom 9  
    Witam czytalem post o tej firmie ze zalicza sie do tych gorszych... Jednak reklamuja sie dosc dobrze i mam pytanie czy ktos kupil na allegro od nich jakas kolumne ? bo glosniki maja dobre paramtery ale czy tak jest to dopiero sie dowiem jesli ktos kupowal... Prosze o wypowiedzi ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    haha :D no to dobrze nie kupuje :d
  • Poziom 27  
    Qwerty_07 napisał:
    Cytat:
    czytalem post o tej firmie ze zalicza sie do tych gorszych.

no i dobrze czytałeś i ja to podtrzymuję.

Audion porównuje się w dużej mierze do VK,boshmann,peiyng,pyle,dibesi,777,sistek i inne wynalazki naszych "skośnookich" kolegów :D

Pyle ? Przecież to nawet nie jest chińska firma !

Z tego co mi wiadomo jest to sprzęt z półki jbl, magnat .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Qwerty_07 napisał:
    zapek42 napisał:
    Qwerty_07 napisał:
    Cytat:
    czytalem post o tej firmie ze zalicza sie do tych gorszych.

no i dobrze czytałeś i ja to podtrzymuję.

Audion porównuje się w dużej mierze do VK,boshmann,peiyng,pyle,dibesi,777,sistek i inne wynalazki naszych "skośnookich" kolegów :D

Pyle ? Przecież to nawet nie jest chińska firma !

Z tego co mi wiadomo jest to sprzęt z półki jbl, magnat .

No z pyle to za bardzo wyjechałem . ale audion to też chińska firma i nic mi nie wiadomo żeby dorównywał magnat`owi i jbl`owi :|

Audion to już totalne dno, ktoś kiedyś na forum napisał że alphard brzmi przy nim jak High-end, moim zdaniem to prawda, chociażby porównując najlepszego audiona do LW 800 .

Audion to to samo co sistek,777,888,999, czyli totalny szmelc . Bardzo niska moc, niski SPL, jakości to w ogóle nie ma . Dasz głośniej, to i tak jest cicho, a głośnik ma problem z wytrzymaniem 20 watów . A magiczny napis 300, czy 500 wat to można sobie wsadzić w cztery litery, nie wspominam o PMPO bo te moce są liczone chyba w jednostkach świetlnych :D .
  • Poziom 11  
    Słyszałeś kiedyś Audiona, skoro porównujesz go do 777 czy VK ?

Osobiście przerobiłem dużo głośników i dużo wzmacniaczy, również wymontowałem dużo badziewnego sprzętu z aut. Nie jestem melomanem, lubię raczej "masaż pleców" i dużo watów.

Dopóki miesiąc temu jacyś panowie nie "pożyczyli" sobie mojego sprzętu jeździłem z PY-1k76d+CP15"+kondesator 2F a wszystko sterowane przez alpinę x300.

Niestety tak jak wspomniałem ww. sprzętu pozbyłem się w sposób niezależny ode mnie i chęć na ciut większe inwestycje w sprzęt (był to już 3 raz) przeszła mi sama. Wstawiłem do auta malutki wzmacniacz solinga sl-p109 (który ma 100W++) i .. no właśnie, znalazłem w garażu audiona 30cm (paskudnie żółtego, na gumowym zawieszeniu). Nie jest to może 8my cud świata i w życiu nie kupiłbym tego głośnika za 109pln, ale uważam że ostatnie dno to to też nie jest. Zależy czego kto wymaga i czy musiał ten głośnik kupić czy ma go za darmo.

ps. to tylko moje zdanie, ale wrzucanie audiona do worka z VK czy 777 jest minimalną przesadą. Głośnik faktycznie bardziej buczy niż gra, ale przyjmuje jakąś tam moc i cośtam oddaje ;)
  • Poziom 27  
    slagger napisał:
    Słyszałeś kiedyś Audiona, skoro porównujesz go do 777 czy VK ?

Osobiście przerobiłem dużo głośników i dużo wzmacniaczy, również wymontowałem dużo badziewnego sprzętu z aut. Nie jestem melomanem, lubię raczej "masaż pleców" i dużo watów.

Dopóki miesiąc temu jacyś panowie nie "pożyczyli" sobie mojego sprzętu jeździłem z PY-1k76d+CP15"+kondesator 2F a wszystko sterowane przez alpinę x300.

Niestety tak jak wspomniałem ww. sprzętu pozbyłem się w sposób niezależny ode mnie i chęć na ciut większe inwestycje w sprzęt (był to już 3 raz) przeszła mi sama. Wstawiłem do auta malutki wzmacniacz solinga sl-p109 (który ma 100W++) i .. no właśnie, znalazłem w garażu audiona 30cm (paskudnie żółtego, na gumowym zawieszeniu). Nie jest to może 8my cud świata i w życiu nie kupiłbym tego głośnika za 109pln, ale uważam że ostatnie dno to to też nie jest. Zależy czego kto wymaga i czy musiał ten głośnik kupić czy ma go za darmo.

ps. to tylko moje zdanie, ale wrzucanie audiona do worka z VK czy 777 jest minimalną przesadą. Głośnik faktycznie bardziej buczy niż gra, ale przyjmuje jakąś tam moc i cośtam oddaje ;)

No to może dibeisi ?

Łączy je wiele cech ;-) .
  • Poziom 11  
    Wg mnie Audiona można śmiało porównywać do niektórych głośników Alpharda . Niska półka, ale nie podłoga ;)

Z resztą to wszystko jest względne, zwłaszcza jeżeli sprzętu używa się do słuchania plików mp3, które same w sobie są mocno okrojone względem oryginału.

Co do Audiona jeszcze - nie ma parametrów tych głośników itd., ale proszę wierzyć , że o ile słowo voicekraft, first, 777 dla mnie równa się "jedno wielkie oszustwo" to te nieszczęsne paskudne Audiony kojarzą mi się z "buuum", kiepskim bo kiepskim ale jednak coś tam dudni(słowo dobrane specjalnie)

ps. dibeisi "niestety" nigdy nie słyszałem
    ps2. i tak najprzyjemniejsze (dla mnie) co słyszałem to Altusy 70tki na WS 304 z włączoną funkcją kontur, bardzo ciepłe miękkie granie
  • Poziom 34  
    Mp3 <-> mp3 nie równe. Co innego mp3 zakupione w internetowym sklepie dla DJ o jakości 160 lub nawet 320kbps, a co innego mp3 80kbps zripowane przez amatora (nie wiadomo skąd, czy w całości itd.), w dodatku często mono.