Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik 3 fazowy z timerem.Piec do sauny. Gdzie kupić ?

07 Wrz 2009 04:10 2849 4
  • Poziom 18  
    Witam

Mam problem z piecem do sauny. Jest to piec firmy HARVIA. Jeżeli wpiszecie na allegro "HARVIA VEGA BC60" to wyskoczy Wam mój piec.

Nie grzeją wszystkie grzałki. Po wciśnięciu i przytrzymaniu przełącznika, którym ustalam czas pracy urządzenia, włączają się niedziałające grzałki, ale słychać iskrzenie na stykach.

Przełącznik ten jest przepalony i wymaga wymiany, jednak nigdzie nie mogę go znaleźć. Jedyna strona www, która oferuje sprzedaż tego elementu, to Finlandki sklep online. :)

Przełącznik 3 fazowy z timerem.Piec do sauny. Gdzie kupić ?

Pod tym adresem jest dokładnie taki sam przełącznik, którego szukam http://www.huoltopalvelu.com/epages/Kaupat.sf...I/?ObjectPath=/Shops/Huolto/Products/W3-19352

Oznaczenie na przełączniku: "CF 1036 B"

Czy coś takiego jest do zdobycia w Polsce? Część, która odlicza czas, jest OK. Może da się dokupić inny przełącznik, z którego mógł bym pobrać (do przeszczepu) moduły załączające poszczególne fazy do grzałek ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Monty
  • Poziom 32  
    Wszystko jest doszczętnie wypalone ? Jeśli choć jeden styk się ostał to najtaniej będzie dodać stycznik za 50zł.
  • Poziom 18  
    jeden z trzech segmentów jest OK. Nie wiem tylko czy to nie jest tak, że w różnym momencie obrotu pokrętła, załączają się różne fazy. Chodzi o to że są 3 grzałki i nie zawsze ma każda grzać :)

...poza tym czy stycznik wytrzyma klimat, jaki panuje w saunie ?? :) Temperatura OK, ale co z wilgotnością powietrza ??
  • Poziom 9  
    William Bonawentura napisał:
    Wszystko jest doszczętnie wypalone ? Jeśli choć jeden styk się ostał to najtaniej będzie dodać stycznik za 50zł.

Witam, w moim piecu Harvia Vega BC80 są wypalone styki programatora i termostatu. Mogę zakupić nowe części (drogie), chciałbym wtedy zabezpieczyć je jakimś stycznikiem (nawet umieszczając go obok pieca) lub wstawić zwykły włącznik 3 fazowy (tylko funkcja włącz/wyłącz).
    Proszę o poradę co do opcji 1 - tańsze zamienniki ZSK-510 i ZSK-520 oraz do drugiej - podpowiedź co do takiego zwykłego włącznika.
    Pozdrawiam, Andrzej
  • Poziom 2  
    Witam,
    mechanizm zegara jest dostępny w polskim sklepie internetowym, wystarczy wpisać model urządzenia: ZSK-510