Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy SŁAMO-ST 161 szukam schematu

WhiteWolf 07 Wrz 2009 08:01 2973 3
  • #1 07 Wrz 2009 08:01
    WhiteWolf
    Poziom 10  

Witam,

postaram się jak najprościej i dokładnie opisać to co bym chciał przekazać (za wszelkie błędy i pomyłki z góry przepraszam).

Mam pewien problem, otóż szukam schematu lub instrukcji jak złożyć agregat prądotwórczy, z tego co mi wiadomo (aha dla pewności, nie widziałem go na oczy, więc piszę tylko to co mi przekazano). Agregat ma oznaczenia FICHTEL SACHS AG SCHWEINFURT, SACHS SŁAMO-ST 161. Agregat dostał mój ojciec w stanie rozłożonym, ktoś go rozłożył, porozkręcał a później nie wiedział jak złożyć. Z tego co mi wiadomo agregat był u elektryka, który stwierdził że znajdują się w nim 3 kondensatory (oznaczenie: KNM 3117 MK 50uF+/- 10%B 400V~DB HPFNT 450V~HPFPU 560) podobno są spalone, reszta jest dobra.

Agregat jest na 230V oraz 380V. Jeżeli ktoś z państwa wie co w takiej sytuacji poczynić będę wdzięczny za informacje. Zależało by mi na informacji jak go złożyć. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Adrian

0 3
  • #2 23 Wrz 2009 15:27
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Pewnie jest typu wojskowego. Będę wstanie panu pomóc lecz prosił bym o zamieszczenie jakiejś fotki jak to mniej więcej wygląda i czy posiada transformator sumujący .....

0
  • #3 26 Wrz 2009 08:18
    WhiteWolf
    Poziom 10  

Witam, dzięki za odpowiedź, w załączam pliki

jeżeli potrzeba jeszcze jakieś inne proszę pisz.

Pozdrawiam
    Adrian

0
  • #4 27 Wrz 2009 19:36
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

hmmm agregat masz złożony jak widać więc problem masz z elektryką .... zastanawiam się po co te kondensatory bo jak żyję to nie widziałem takiego agregatu że na każdej z faz miał kondensator chyba ze służą one do rozruchu tzn do wzbudzenia generatora ech musiał bym po pytać znajomych ewentualnie mój kolega w zabrzu ma firmę zajmującą się skupem i sprzedażą agregatów więc jest szansa że natknął się na coś takiego .....

0