Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 220 96r. immobiliser

07 Wrz 2009 12:04 7675 32
  • Poziom 19  
    Witam.
    Rover 220 z 96r. immo złapało i nie chce puścić,brak reakcji na piloty ,nic nie działa.Kodu EAD brak,Centrala Lukas 5as.Podobno można immo jakoś wyłączyć w kompie i połączyć jakieś przewody i furka odpali ?
  • Poziom 18  
    opisz moze dokladniej.... czy central dziala z pilota, czy to sie stalo po odpiecoiu aku?
  • Poziom 19  
    Są 2 piloty żaden nie działa tak jakby centrala ich nie widziała brak reakcji na próby synchronizacji.Wcześniej trzeba było pobawić się z 10minut żeby odpalił a teraz cisza totalna.
  • Poziom 42  
    A lampka miga na konsoli?
  • Poziom 19  
    Tak,lampka sobie miga,rozrusznik nie kręci,wiązka kabli w tylnej klapie też jest ok.
  • Poziom 19  
    Po pilota bym musiał jechać z 50 km bo u nas brak takiego auta na szrocie. No i trochę dziwne żeby 2 piloty padły jednocześnie.
  • Poziom 42  
    Hans , nabrałeś powietrza w pluca , wypiąłeś pierś , pochwaliłeś sie , a teraz czekamy na odpowiedz.
  • Poziom 28  
    proszę bardzo mostek na złączu by pominąć rozrusznik do tego obrobić wsad w equ i auto hula . A piloty kolega założy taki jakie mu sie spodobają do sterownika zamka centralnego taki sterownik ok 50złotych kosztuje . Auto normalnie zapala wkórzającą czerwoną kontrolkę od immo można wywalić wszyscy są zadowoleni . Na forum nie mówi sie publicznie o immo - off wiec pomine co i na co trzeba zamienić w epromie
  • Poziom 42  
    Faktycznie banalnie proste , szczególnie dla zainteresowanego.
  • Poziom 28  
    To dla kolegi Emeryt 12!
    Wiedza kosztuje przyjacielu to raz
    dwa elektryk rozmawia z elektrykiem mówi trzeba mostek trzeba program do epromu
    i wszystko jasne .
    Trzy Omijanie immobiliserów i udostepnianie materiałów publicznie na temat ich omijania jest ZABRONIONE ! !

Dodano po 6 [minuty]:

Nadto kolego pisałem że trzeba zrobić mostek by wystawiał rozrusznik zainteresowany już na teraz powinien mieć prześwietloną instalację i wiedzieć jak i skąd idzie sterowanie rozrusznika robi mostek jest rozrusznik pisałem również że trzeba obrobic pamięć wierze że zainteresowny nie wie jak wiec może kupić lub ściągnąć bin i wgrać go do komputera albo wymontować sterownik zaniesc do dobrego autoelektronika 3 min i zrobione przychodzi zapina i bach pali na dotyk To jest minimum z jego strony

Dodano po 4 [minuty]:

Robi kolega emeryt elektronike i wie kolega bardzo dobrze ze mam rację i że nie jest to takie trudne . W pierwszym poscie sam zainteresowany napisał że trzeba połączyć jakieś kabelki
  • Poziom 33  
    Hans! Ty prawie jak J-21, a może iszybszy?. Mam wrażenie że tego nie potrafisz robić, tylko pociskasz kit na forum?
  • Poziom 28  
    i że przeprogramować kompa też wie mysle że to wystarczy jak na publiczne forum
    czego wiecej oczekuje? zawsze może poświecic pare złotych pojechac do serwisu Hondy i tam wpiszą mu pilota za ok 200 złotych i bedzie szczesliwym posiadaczem rovera nie widze problemu . Tylko że moim zdaniem sprawa ma sie tak zainteresowany chciałby że by ktos na gembe w biały dzień zadzwonił i powiedział wysłałem ci gotową pamięć włoż ja do komputera auta, złącz przewodzy XiY na Złączu takim a takim i szerokiej drogi .w mojej ocenie otrzymał pomoc potwierdzono to co wiedział teraz troche samodzielności

Dodano po 2 [minuty]:

Janusz 2008 przyjedz do mojego warsztatu sprawdzimy co kto umie powiedz kolego nie mam racji?

Dodano po 3 [minuty]:

Można pomóc na forum nawet trzeba przyjacielu januszu 2008 jesli widac ze ktoś nie wie szuka nie może znaleść czy jak ale ..............próbuje dojsc do czegoś
    nie jednemu na priva posłałem materiał dzieki któremu odpalił swoją brykę zupełnie za free ale widziałem ze choc troche sie gosc stara a tu??? Nie jest tak janusz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    No ale jest to do zrobienia i dla elektronika czy tam elektryka samochodowego to niech by nawet i te pól godziny zeszło zrobić idzie a to i tak nie wiela jesli auto pojedzie po tej operacji
  • Poziom 18  
    Hans30 zapomniales, ze pierwszym lepszym kompem sie nie podepniesz pod roverka wiec to nie jest wcale takie proste (a jaki Ty masz komp?). Teoretyzujesz czy grzebales juz w kompie roverka?
  • Poziom 28  
    odbierz priva dam foto to by uśpić twoją ciekawość

Dodano po 12 [minuty]:

posłałem ci kolego lechos na priva co nie co bys sie wyzbył złudzeń czekam az mi hanor zwrócisz na forum
  • Poziom 18  
    no fotki jak fotki, pokazales mi kompa sam. a ja chce sie dowiedziec jakim sprzetem gadasz z kompem sam.
  • Poziom 34  
    Koledzy w rozumie powiedzcie w którym miejscu w czasie wykonywania procedury "immo of " wymagane jest podłączenie skanera diagnostycznego.
    Odpowiedź dla autora postu winna brzmieć : znajdź fachowca.
  • Poziom 28  
    CARMAN SCAN LITE spróbujcie tym roverka honde bardzo dobrze gada mam kogoś kto mi go udostępnia pozatym mam lanch x431
  • Poziom 18  
    a ja jakos caly czas myslalem, ze rover zagada tylko z testbooka T4 lub KTSem ;)
  • Poziom 28  
    No koledzy mądrze piszecie ale w głównym wątku nie wnosicie nic nowego jak odpalić roverka za free kolega dalej nie wie i pewnie sie szybko nie dowie bo jak omijać zabezpieczenia fabryczne publicznie mówić nie wolno .
    Co zaś do djęcia equ pytaliście czy z mojej strony to teoria czy praktyka poszedłem na plac wziołem autko 216 w benzynie i zrobiłem mu immo off fotkę sterownika posłałem koledze by choć troche sie nasycił . A tak na marginesie zeby immo off zrobić w roverku to programatorek np.wiellem 7,1 bardzo ładnie chodzi dalej już wiecie nie? lutownica trochę cyny i wprawy .
    Dziwie sie koledze co to ma problem z rowerem bo na szrot po plota ma 50km już by 30 razy poszedł i wrócił i pewno by jeździł autkiem z działającym pilotem myślę że on nie ma tam szrotu tylko tak napisał bo czy parnaście złotych za pilota na szrocie to wygórowana cena za naprawione Autko powiedzcie sami?
  • Poziom 33  
    Hans, podeślij mi wsad na pw. to Ci powiem czy zrobiłeś of.
  • Poziom 18  
    Hans30 napisał:
    Dziwie sie koledze co to ma problem z rowerem bo na szrot po plota ma 50km już by 30 razy poszedł i wrócił i pewno by jeździł autkiem z działającym pilotem myślę że on nie ma tam szrotu tylko tak napisał bo czy parnaście złotych za pilota na szrocie
    a po licho mu sam pilot? jak go trzeba zaprogramowac ze sterownikiem.
  • Poziom 28  
    No racja o tym zapomniałem chociaż gdyby przełożył filtr grzebieniowy nowa bateryjka i wtórne przyuczenie pilota to na starym pilocie by polatał bo skoro nic nie wysyła to nie reaguje to opcje są takie albo wypadł , albo poszedł fitr fali albo kwarc albo ma zimne luty to najczęstrze przyczyny dla których pilot mówi Bajo czyż nie?
    Naprawiam nieraz piloty od roverków i to tak z praktyki a jeśli pilot ok to przelutowanie odbiornika pomaga a jeśli wszyskie furtki sie zamkły wtedy immo off dodatkowy sterownik do zamka centralnego i mruuuuuuuuuuu. Fura pali