Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 21PT2683/58 chassis L7.2E - nie startuje wysokie

Viperus 07 Sep 2009 12:10 2380 4
 • #1
  Viperus
  Level 13  
  Witam.
  Mam problem z telewizorem jak w temacie. Uszkodzony był HOT but11A - podmieniłem, zapobiegawczo też elektrolity po pierwotnej i wtórnej stronie przetwornicy oraz za trafo wn. Efekt jest taki, że telewizor staruje w trybie stb. Wszystkie napięcia z przetwornicy prawidłowe prócz lekko zawyżonego B+ 109V. Przy próbie załączenia słychać pisk z trafa wn i telewizor po ok. 2s. przechodzi z powrotem w tryb stb. Podmieniłem jeszcze pion TDA9302H - bez rezultatu. Po wylutowaniu hot-a przetwornica pracuje na sztucznym obciążeniu.
  Proszę o jakieś wskazówki co do dalszego toku postępowania.

  Pozdrawiam,
  Grzesiek
 • #2
  marian1981.02
  Unitra equipment specialist
  Może trafo WN, może kondensator w obwodzie tranzystora BUT11A lub jakieś przeciążenie(zwarcie) po wtórnej stronie trafa WN, cewki odchylania itp.
 • #3
  Darserw
  Level 26  
  sprawdź / wymień wsad pamięci , sprawdź gałąź +5V(tam chyba jest tranzystor BC , wymień na lepszy prądowo , całość opisana na elektrodzie)powodzenia


  Moderated By radsat:

  Po pierwsze zdania zaczynamy wielka literą, po drugie zastanów się nad tym co piszesz i staraj się na przyszłość udokumentować swoje wypowiedzi.

 • Helpful post
  #4
  marian1981.02
  Unitra equipment specialist
  Darserw wrote:
  sprawdź / wymień wsad pamięci , sprawdź gałąź +5V(tam chyba jest tranzystor BC , wymień na lepszy prądowo
  Jesteś tego pewien? Chyba nie to chassis. Autor pisze o uwalonym hot-cie a on raczej od tak sobie nie pada, od uszkodzonej pamięci raczej też nie.
 • #5
  Viperus
  Level 13  
  Witam.
  Dziękuję za odpowiedzi. Przyjrzałem się dokładniej trafopowielaczowi. Okazuje się, że ma przebicie po stronie wn. Jutro powinienem mieć nowe na podmianę i sprawdzę czy tv ruszy.

  [edit]

  Temat zamykam, po wymianie trafopowielacza tv działa.

  [/edit]

  Pozdrawiam,
  Grzesiek.