Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2.5D dymi i brak mocy..

michu25 07 Sep 2009 12:47 9339 5
 • #1
  michu25
  Level 10  
  Witam.
  Może ktos spotkał się z następujacym problemem:
  Jadąc autkiem zaczeło dymić na szaro-niebiesko i częściowo straciło moc. Autko w momencie dodawania gazu szarpie i nie równo pracuje, nie mówiąc już o tym gryzącym dymie (czuć jakby nie spalał dobrze paliwa). Wymieniłem wtryskiwacze na nowe, filtr paliwa, całe paliwo również wymieniłem, niestety ciągle jest to samo. Ma ktoś jakieś sugestie?? Proszę o pomoc bo już nie wiem co może być nie tak??
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  michu25
  Level 10  
  Rocznik 98, ale juz w nowej "budzie". Nie bardzo wiem co odpowiedziec odnosnie tego EDC?? Jak to sprawdzic czy taki czy taki?? Najprostszy model, bez turbiny, 80KM. Aha jesli chodzi o olej to nie bierze.
 • #4
  skipo1978
  Level 12  
  Podejrzewałbym rozszczelnienie pompy wtryskowej- "samo zapowietrzanie". Efekt wtedy jest identyczny. W oczy niesamowicie szczypie, samochód szarpie wraz ze wzrostem obciążenie, kopci jak opisałeś. Powinno być lepiej po nagrzaniu silnika a dokładnie pompy paliwa. Na próbę można zamontować jakąkolwiek bańkę z paliwem z tym że wyżej jak pompa paliwa-wtryskowa. Sam zapach spalin już świadczy o nieprawidłowym działaniu układu paliwowego - lejące wtryski (wymieniłeś), niewłaściwy skład mieszanki - pompa wtryskowa, filtr powietrza lub paliwa.
 • #6
  matipa
  Level 17  
  Miałem podobny problem u mnie od razu stwierdzili że to turbina :/