Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2.5D dymi i brak mocy..

07 Wrz 2009 12:47 7557 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Może ktos spotkał się z następujacym problemem:
    Jadąc autkiem zaczeło dymić na szaro-niebiesko i częściowo straciło moc. Autko w momencie dodawania gazu szarpie i nie równo pracuje, nie mówiąc już o tym gryzącym dymie (czuć jakby nie spalał dobrze paliwa). Wymieniłem wtryskiwacze na nowe, filtr paliwa, całe paliwo również wymieniłem, niestety ciągle jest to samo. Ma ktoś jakieś sugestie?? Proszę o pomoc bo już nie wiem co może być nie tak??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rocznik 98, ale juz w nowej "budzie". Nie bardzo wiem co odpowiedziec odnosnie tego EDC?? Jak to sprawdzic czy taki czy taki?? Najprostszy model, bez turbiny, 80KM. Aha jesli chodzi o olej to nie bierze.
  • Poziom 12  
    Podejrzewałbym rozszczelnienie pompy wtryskowej- "samo zapowietrzanie". Efekt wtedy jest identyczny. W oczy niesamowicie szczypie, samochód szarpie wraz ze wzrostem obciążenie, kopci jak opisałeś. Powinno być lepiej po nagrzaniu silnika a dokładnie pompy paliwa. Na próbę można zamontować jakąkolwiek bańkę z paliwem z tym że wyżej jak pompa paliwa-wtryskowa. Sam zapach spalin już świadczy o nieprawidłowym działaniu układu paliwowego - lejące wtryski (wymieniłeś), niewłaściwy skład mieszanki - pompa wtryskowa, filtr powietrza lub paliwa.
  • Poziom 17  
    Miałem podobny problem u mnie od razu stwierdzili że to turbina :/