Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony DAV-SA30 a optical digital in - czy można dorobić ?

11 Cze 2004 10:02 1604 2
 • Poziom 2  
  witam wszystkich.

  Posiadam własnie taki sprzęcik w domciu. Na tylnej ściance obok cinchów wejściowych jak byk widnieje napis "OPTICAL DIGITAL IN" ale ja go nigdzie, tego opticala nie mogę tam znaleźć. I to z bardzo prostej przyczyny: bo go tam nie ma ! Zeby bylo jeszcze weselej na innych egzemplarzach tego samego modelu dav-sa30 widzialem (w Media Markt), ze na tylnej sciance jest zaslepiony otwór do zamontowania wejścia optical fabrycznie zaślepiony !!!

  Wiecej jeszcze !
  Na stronce firmowej sony.polska jest opis tego modelu i tam również jak byk napisane jest, że model wyposażony jest w 1 wejście cyfrowe dźwieku ! Po rozmowie z miłym panem z serwisu sony dowiedziałem się jednak, że to chyba jest tylko jakieś przekłamanie i oczywiście o żadnej przeróbce w salonie autoryzowanym absolutnie nie ma mowy.

  Nie uwierzyłem gościowi !
  Otworzyłem swojego soniaka i zajrzałem mu w bebechy. Okazuje się, że na płytce z wyjściami i wejściami są jeszcze trzy wolne punkty w które teoretycznie mozna coś wlutować. Są to gotowe miejsca pod gotowe elementy.

  Ponieważ z elektroniki jestem raczej zielonkawy więc chciałbym się zapytać ludzi biegłych w temacie czy jest możliwość dorobienia takiego wejścia. I jak tego dokonać !

  Pozdrówka :)
 • Poziom 2  
  Nikt nie ma pojęcia czy nie ma sposobu ??? :?
 • Poziom 15  
  Naprawde nie można ponieważ nie tylko te kilka elementow alei sterowanie wyjścia ,załączanie itp.Płyty są uiwersalne a procki różne
  pzdr