Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 50PS8000 - czy warto zakupic ten model?

07 Wrz 2009 12:52 4110 5
  • Poziom 11  
    witam,

po spedzieniu pewego czasu na poszukiwanie telewizora zdecydowalem sie na model podany w temacie (LG 50PS8000).

oto link do strony producenta : http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/televisions/LG-plasma-tv-50PS8000.jsp

terazmoje pytanko do osob bardziej oblatanych ode mnie - co sadzicie o tym wyborze - warto czy nie - bo mi sie wydaje ze dosc dobry wybor.

wszelka konstruktywna krytyka mile widziana.

dzieki z gory za reakcje i opinie.

pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Również rozważam podobny TV (upatrzyłem sobie LG 50PS6000 lub 50PQ6000) więc się podepnę:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 35m2
    jaki sygnał ? - antena dachowa ale rozważam TNK
    jaka odległość od ekranu ? - 5-5.5m
    jakie urządzenia do podłączenia? - odtwarzacz DVD/DIVX
    jaka klasa cenowa? - ok. 4000zł
    więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - w nocy
    jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - wysokie (3 okna)
    ile osób zasiada przed telewizorem? - 4
    Jaki masz ulubiony program? - seriale (większość z divx'ów)
    jaki masz telewizor? - LG LCD 32"
    Ma stać czy wisieć? - stać
    Co Cię wkurza w telewizorach ? - w obecnym długi czas przełączania kanałów, wielkość (z daleka malutkie napisy) i jeszcze ten skaczący (nieczytelny) pasek newsów
    Czego oczekujesz od telewizora ? - dobrych kolorów i ostrości, długiego czasu działania i że coś będę na nim widział z ok. 5 metrów

Moje pytania:
    1. Ciągle się waham między FullHD, a HDReady. Nie będę oglądał Blue-ray ani podłączał konsol. Satelity z kanałami HD również nie przewiduję. Czy są zapowiedzi cyfrowych kanałów naziemnych w FullHD ? Czy z tej odległości zobaczę różnicę ?
    2. Po przeczytaniu wielu artykułów postawiłem na plazmę, ale może mnie od tego odwiedziecie ?

Postawiłem na powyższe modele ze względu na wbudowany odtwarzacz divx, Mój obecny stacjonarny też jest firmy LG (model "coś tam" 9700) i sprawuje się bardzo dobrze. W tym TV jest USB co bardzo ułatwi oglądanie.
    Wiem, że można przerobić model 3000 na 6000, ale obecnie w "moim" sklepie model 6000 jest tańszy niż 3000.
    Czy dobrze wybrałem czy zaproponujecie coś lepszego ?

Pomijając funkcję divx - może Panasonic TX-P50X10Y ?
  • Poziom 11  
    Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?5,5x6 [m]
    jaki sygnał ? jak narazie cyfrowy polsat, bedzie kablowka cyfrowa
    jaka odległość od ekranu ? po rozmieszczeniu mebli i ustawieniu odbiornika zostanie 3,8-4 [m]
    jakie urządzenia do podłączenia? wspomniane wyzej dekodery; obecnie nintendo wii, do konca roku dolaczy do zestawu odtwarzac blu-ray
    jaka klasa cenowa? do 1500 euro (niestety przebywam poza granicami kraju - holandia, bo moze to cos pomoze)
    więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej popoludnia i noc - do poludnia b.rzadko
    jakie masz nasłonecznienie pokoju ? okno wychodzi na zachod, a jak patrze na telewizor to mam je po prawej stronie
    ile osób zasiada przed telewizorem? na codzien 2 (chyba ze sie rozina zwiekszy), w weekendy 5+ (glownie mecze siatkowki)
    Jaki masz ulubiony program? hmm.. wspomniana wyzej siatkowka + kanaly discovery i podobne.
    jaki masz telewizor? obecnie brak, tzn stoi chyba technowood czy cos takiego - ale to sprzet w wynajmowanym mieszkaniu
    Ma stać czy wisieć? raczej stac, ale to nie jest pewne tak na 100% (powiedzmy na 99%)
    Co Cię wkurza w telewizorach ? czasami jak mam chec cos obejrzec wieczorem to mnie oczy bola po chwili (pracuje przy kompie wiec to jest jakies 7-8 godzin, czasami wiecej)
    Czego oczekujesz od telewizora ? nazwijmy to w skrocie - multimedialnej rozrywki

Dodano po 19 [minuty]:

mgr_rybak napisał:
    Również rozważam podobny TV (upatrzyłem sobie LG 50PS6000 lub 50PQ6000) więc się podepnę:

ciesze sie, ze rozmowa sie rozwija - oby nam pomogla.

Moje pytania:
    1. Ciągle się waham między FullHD, a HDReady. Nie będę oglądał Blue-ray ani podłączał konsol. Satelity z kanałami HD również nie przewiduję. Czy są zapowiedzi cyfrowych kanałów naziemnych w FullHD ? Czy z tej odległości zobaczę różnicę ?

jesli rezygnujesz z rzeczy, ktore sam wymieniles to HDReady powinien Ci wystarczyc- bo zwyczajnie po co placic za cos czego nie planujesz uzywac - chyba, ze nadal miesci sie to w Twoim zasiegu cenowym - wtedy mozna wziac, bo tak naprawde nie wiesz co Ci "strzeli do glowy" za rok.
    odnosnie odleglosci to widzialem ze dla 50 calowej plazmy zalecana jest max odleglosc 3,8 [m] - poszukam i postaram sie podac link zeby nie bylo ze jestem goloslowny :).

2. Po przeczytaniu wielu artykułów postawiłem na plazmę, ale może mnie od tego odwiedziecie ?

moim skromnym zdaniem plazma jest dobrym wyborem; oczywiscie bedzie sporo osob, ktore beda mowily, ze plazma jest drozsza od LCD (owszem jest ale to dlatego ze kazda firma ma swoja technologie, a nie jak w przypadku LCD matryce sa kupowane jako gotowce i montowane). Dalej plazma podobno jest bardziej pradozerna, ale biorac pod uwage technologie (LCD "swieci" caly czas, plazma jest pobudzana impulsem) i dodatkowo biorac pod uwage, ze zuzycie w plazmie jest podawane dla kompletnie bialego tla - smialbym stwierdzic, ze te dane sa na zblizonym poziomie.
    poza tym jakos tak w kosciach czuje, ze plazma jest lepsza - odczucie po przeczytaniu masy artykulow na necie. A wiec ja bym nie odwodzil od plazmy - dobry wybor.

Postawiłem na powyższe modele ze względu na wbudowany odtwarzacz divx, Mój obecny stacjonarny też jest firmy LG (model "coś tam" 9700) i sprawuje się bardzo dobrze. W tym TV jest USB co bardzo ułatwi oglądanie.
    Wiem, że można przerobić model 3000 na 6000, ale obecnie w "moim" sklepie model 6000 jest tańszy niż 3000.
    Czy dobrze wybrałem czy zaproponujecie coś lepszego ?

co do reszty poczekajmy na kolege LOCOLOCO :).
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    dzieki za podpowiedzi i odpowiedzi,

pozdrawiam