Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

darmowa energia, grawitacja, działanie wszechświata

belimacor 09 Wrz 2009 16:12 19623 80
  • Fabryka Prądu
    pyton
    Poziom 21  
    Patrząc na odpowiedzi forumowiczów... Fakt może to dział "Na wesoło HydePark" ale może spróbujcie zrozumieć kolegę i wytłumaczyć mu gdzie robi błąd...

Urgon <-- patrząc na twój podpis pod postami uważam że powinieneś się do niego stosować a nie nabijać z ludzi, przyznam się że z początku sam pomyślałem troszkę że to prowokacja ale po kilku postach uznałem ze jednak nie...
    Nie chciałem urazić kolegi Urgon, jeśli poczuł się urażony przepraszam.

Sam nie jestem orłem w takich dziedzinach ale uważam ze mogli byście wytłumaczyć czemu to nie zadziała. Ja wiem ze to nie zadziała, ale dlaczego? I tu wasza rola żeby wytłumaczyć to łopatologicznie i wyprowadzić resztę z błędu (w tym może i mnie).
    W końcu na forum mamy sobie pomagać... chyba że źle trafiłem?

Po za tym "Jeśli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi..."

Jeśli nie macie nic mądrego do wniesienia to nie piszcie.

"Rzeczy niemożliwe robimy od ręki... na cuda trzeba czekać ze trzy dni..."
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Żeby to zadziałało musi być:
    1. Brak grawitacji.
    2. Brak tarcia w całym układzie.
    3. Elektryka zrobiona z nadprzewodników.
    I wtedy będzie to się kręcić, ale że E=E, więc żadnej energii z tego nie będzie, bo niby skąd ma ją wziąć.
  • Fabryka Prądu
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Napisał, że E=Emc^2.
    Dla m=1 i c=300.000 uzyskamy
    E=E*90.000.000.000
    Wg. tego energia będzie wzrastać wykładniczo...

@Pyton - ja nie krytykuję, ja się nabijam. Ponieważ autor tematu nie zna elementarnych podstaw fizyki, a tego nie da się streścić w jednym poście(i, po prawdzie, nie chce mi się nawet próbować), to nabijanie się pozostaje jedyną opcją. Do tego nawet jakby autorowi wytłumaczyć, co z tym jest nie tak(wszystko), to zapewne nie uwierzy ani mi, ani nikomu innemu. Co innego, jak ktoś zada jakieś sensowne pytanie, i widać, że szczerze chce zgłębić temat - wtedy z przyjemnością pomogę...
    pyton
    Poziom 21  
    Ja wiem że nie ma to prawa działać... ale fajnie było by gdyby działało...

Myślę że jak kolega poczyta, to też już zrozumie o co chodzi... Po prostu chciałem żeby ktoś koledze w punktach wyliczył dlaczego działać nie będzie.

PS: Czy wy też macie wrażenie że to o czym autor pisze ma przypominać coś w rodzaju budowę atomu lub układu planetarnego?
    Tak czy siak wszystko ma swoją żywotność słońce przestanie świecić to nas wchłonie do środka... tak samo, atomy też ulegają rozpadowi...

Jednym słowem bateryjka się rozładuje i wszystko się zatrzyma.

Pozdrawiam
    store10
    Poziom 16  
    W myśl zasady: kot zawsze spada na cztery łapy.
    2 komplementarne koty trzeba połączyć grzbietami, wtedy zaczną szybko wirować tuż nad Ziemią i powstanie antygrawitacja. To działa!
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Dwa koty nigdy nie są komplementarne. Łatwiej użyć wersji z kromką chleba, bo wtedy masz możliwość regulacji za pomocą ilości masła...
    wąsaty
    Poziom 14  
    Po co męczyć zwierzęta, wystarczy posmarować kanapkę z dwóch stron.
    Jeśli koniecznie chcecie stosować koty, to muszą być trzy (i do tego czarne). :D
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Dwustronnie smarowana kanapka nie zadziała - ponieważ obie strony będą chciały spaść na ziemię, to za duże naprężenia w chlebie będą. Rozerwie go, albo masło odejdzie...
    belimacor
    Poziom 14  
    Duduś74 napisał:
    Żeby to zadziałało musi być:
    1. Brak grawitacji.
    2. Brak tarcia w całym układzie.
    3. Elektryka zrobiona z nadprzewodników.
    I wtedy będzie to się kręcić, ale że E=E, więc żadnej energii z tego nie będzie, bo niby skąd ma ją wziąć.

Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Efekt Searla to bzdura...
    Serio. Wszystkie "dowody" są nieweryfikowalne. To Ci nie zadziała choćbyś nie wiem, co robił...
    Searl sprzedał światu kit, a tacy, jak Ty, mu wierzą. To już nawet nie jest śmieszne...
    belimacor
    Poziom 14  
    ja o tym myślałem i przyszło mi to do głowy zanim przeczytałem o serlu i o całej reszcie silników magnetycznych i innych perpettach mobile. A że pojawił się jakiś pomysł i ktoś myślał podobnie to po prostu oparłem się w jakiś sposób na kicie innych osób i go tutaj opublikowałem. Dlaczego wszystko się kręci i nie może się jeszcze bardziej kręcić? Wystarczy zrobić atom i z niego coś budować, a nie genetycznie modyfikować. Mając odpowiednie jądro, które składa się z naturalnych atomów można zrobić większy atom i z niego zbudować cokolwiek, bo przy odpowiednim programowaniu magnetyczne atomiki przybierały by przeróżne kształty. "If it's possible, it's done. If it's impossible, it will be done."
    Duduś74
    Odpowiednio zbudowana piramida ma właściwości osuszające, natomiast nadprzewodniki "dostępne" w tej chwili żeby działały, muszą być schłodzone do temperatury bliskiej zera bezwzględnego.
    belimacor
    Poziom 14  
    nasuwa mi się tylko jedno pytanie... czy wirowanie okręgów w talerzu antygrawitacyjnym z odpowiednią prędkością nie doprowadzi do ich samodzielnego chłodzenia? Zgodnie z wiki niektóre substancje, które nie są nadprzewodnikami stają się nimi jak się je schłodzi więc gama pierwiastków do użycia sama się poszerza
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Zaraz mnie wywalą ale zdążycie przeczytać: najgorzej jak się siedzi w budżetówce osiem godzin przed ekranem, takie pomysły chodzą po głowie , że w końcu łeb rozboli.Aby tylko do 15.00......
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Schłodzone do niemal zera bezwzględnego. To po pierwsze.
    Po drugie: jakby to tak łatwo się dało, to by to było dostępne. I nie zaczynaj nawet z teoriami spiskowymi...
    belimacor
    Poziom 14  
    może i jest trudne do zrobienia... ale łatwe jest na pewno wmontowanie w telefonie komórkowym, zapalniczki, scyzoryka, latarki, paralizatora i kurde nie mogę tego telefonu nigdzie dostać. Żeby było wiadomo, że łatwiej kopie się szpadlem, najpierw trzeba było patykiem dokopać się do stali, czyli nie obrażając nikogo jeśli chcesz dobrze grać w piłkę musisz myśleć jak piłka
    belimacor
    Poziom 14  
    i znowu cisza i znowu nikt mi nie powiedział dlaczego to nie będzie działało... Chciałbym tylko zachęcić do nie wychodzenia z założenia, że jeżeli coś jest banalnie proste to już to od dawna powinno to być w użytku, albo zbadane, bo jest to błędne założenie i najłatwiej jest się o tym przekonać pracując w budowlance. Najbanalniejsze rozwiązania, do których dochodziło się latami okazują się najbardziej skuteczne. Naukowcy pracujący nad różnymi projektami też raczej niczego nowego nie wymyślą, bo są pochłonięci realizowaniem projektu, który po miliardowych nakładach okaże się zamknięty z powodu kosztowności. Z tego co mi wiadomo Polacy są najbardziej pomysłowi, ale że kłopoty u nas z badaniami i realizowaniem pomysłów, to chociaż rzucajmy tymi pomysłami bo do awarii energetycznej w 2012 już niedaleko (chociaż osobiście jako człowiek lasu wolałbym żeby prądu nie było, czyli bieżącej wody, benzyny, gazu i węgla też)
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    Napisz jakie według ciebie ma być działanie jabłka, opakowania płyt i czterech długopisów. Jak nie opiszesz swojego urządzenia to jak ci ktokolwiek ma napisać czemu nie będzie działać?
    belimacor
    Poziom 14  
    działanie tego opisałem wyżej i myślałem, że czytają to osoby, które chociaż po części rozumieją coś co się do nich pisze. Tak dla sprostowania jeszcze i domknięcia wszystkiego to te 4 długopisy obrazują ściany zamkniętej piramidy wewnątrz której znajduje się wyżej opisana kulka, która osadzona jest w talerzu antygrawitacyjnym w taki sposób, aby było już całkiem magicznie jądro kulki powinno znajdować się w samym centrum piramidy. Skoro okręgi w talerzy same ruszać się nie będą to trzeba do tego użyć energie z kulki, a skoro kulka sama nie będzie się ruszać to trzeba będzie użyć dla niej energii z talerza. a jak już obydwie tę części zaczną z sobą współdziałać to nadmiar powstałej energii można do czegoś wykorzystać. Wymyśliłem kulkę i było mi powiedziane, że jak zostaną spełnione takie i takie warunki to będzie ona działała. Warunki spełniłem i powstało dzięki temu coś lepszego i bardziej racjonalnego aja nawet nie spotkałem się tutaj z odpowiedzią, ze nie ma takiej możliwości aby w wirujące okręgi w talerzu doprowadziły do tak dużego zmniejszenia temperatury, że nastąpiło by nadprzewodnictwo. A jeśli temperatura spadła by do trochę wyższej, ale występowała by tam duża prędkość to nadprzewodnictwo tez by nie miało możliwości zaistnienia? Nie potrafię ani fizyki ani chemii więc nie mogę sobie niczego wyliczyć. A jak chce ktoś zarobić i wyliczy to wszystko dla mnie to sobie zarobi. Ile? bo czas ucieka i jak to nie ma szans działać to trzeba będzie coś nowego wymyślić

Dodano po 22 [minuty]:

w zamian za dokładne wyliczenia wykonane wielokrotnie w celu sprawdzenia kilku... przypadków i możliwości zadziałania tego oferuję wzmacniacz do radiowęzła. Na oko ma 8kW waży 200kg wielki jak szafa z lampami wielkości puszek piwa i innymi mniejszymi wielokształtnymi i diodowymi oraz transformatorami, z których można zrobić niejedną spawarkę. Wykonawca Polskie Zakłady Techniczne i w środku zero elektroniki. Były 4 na całą Polskę. Zdjęcia wrzucę niebawem
    Duduś74
    Jeśli chcesz żeby to urządzenie wytwarzało energię, to musisz ją do niego dostarczyć. Nawet używając magnesów stałych(trwałych), to żeby stały się one magnesami trzeba do nich dostarczyć energie w sposób sztuczny lub naturalny. Nie ma energii z niczego, koniec, kropka.
    belimacor
    Poziom 14  
    "Według szczególnej teorii względności masa cząstki i energia są sobie równoważne." Trzeba było do mnie tak od razu E=m
    E=mc^2 czyli E=Ec^2 i teraz wszystko gra, czyli wracam do lasu do wszech panującej energii i będę pamiętał żeby najpierw opanować prymitywy, żeby później na poważnie zająć się wypasem
    Temat zamknięty, chyba że ktoś inny chce go dalej wałkować to zapraszam

"Według ogólnej teorii względności rozkład energii i pędu jest źródłem zakrzywienia czasoprzestrzeni, które to zakrzywienie, według Einsteina, opisuje grawitację."- Niesamowite...
    belimacor
    Poziom 14  
    na banknocie przybliżony obraz wnętrza kulki, a pozostałe zdjęcia to obiecany radiowęzeł. Gdzieś mam całe pudło lamp do niego (łącznie w tymi największymi, których brakuje na zdjęciu) i dokumentacje, ale nie chce mi się póki co tego szukać.
    lukasdev
    Poziom 12  
    Znalazłem podobny wzór E = McX, gdzie X = 3x10^20.
    To jest urządzenie półprzewodnikowe patent: US5252176.
    el Mundo
    Poziom 2  
    Przepraszam za OT:
    @belimacor: Czy ty przypadkiem nie pojawiasz sie czasem na AGH opowiadajac o pentagramach, pieciokatach i innych liniach przecinajacych czasoprzestrzen?

A w ramach tematu: ty naprawde sadzisz ze cos co sie porusza ma wieksza energie niz jest mu dostarczona?
    belimacor
    Poziom 14  
    na AGH jeszcze nie zdarzyło mi się wykładać i choć czasem mam problemy z logicznym rozumowaniem to jak najbardziej uważam, że wszystko co się porusza wytwarza więcej energii niż do tego pobiera (chyba, że jest to hummer, wtedy inna sprawa)

Dodano po 14 [minuty]:

albo inaczej... wszystko co się porusza pobiera nieadekwatnie zbyt wiele energii do tego aby się poruszało- czyli i tak wychodzi na jedno. Deszcz... Samochody (nowe karoserie i koła by się przydały). Podążając dalej nielogicznym rozumowaniem, wystarczy tylko ruszyć samochód nawet z popychu,aby mógł on sam dalej jeździć
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

A taki drobny detalik, jak entropia? Albo tarcie? Fizyki się poducz najpierw, bo elementarnych podstaw nie znasz...
    belimacor
    Poziom 14  
    to też między słowami wspomniałem o wykorzystaniu ruchu i tarcia. Ruch czegoś (samochodu) może powodować ruch czegoś innego, co z kolei przekształca się do nadania ruchu tego pierwszego (samochodu) i tak w koło. Jak hybryda, ale i tak cały czas zbyt mało możliwości uzyskania energii czegoś w ruchu jest wykorzystywane.

Dodano po 6 [minuty]:

widziałeś kiedyś wirówkę do wyciskania miodu z plastrów? Wystarczy jeden ruch korba i wirówka kręci się kilkanaście minut pomimo tarcia. Co by się stało gdyby taką wirówkę zamontować na dachu samochodu? Albo zamiast dachy użyć do tego karoserii i kół. A może od spodu coś zamontować? Wiadomo, ze jak coś ruszysz to dąży to do zatrzymania, ale dąży do tego tylko i wyłącznie dlatego, że ten ruch nie jest wykorzystywany
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    belimacor napisał:
    Co by się stało gdyby taką wirówkę zamontować na dachu samochodu?

Samochód by pofrunął?

Cytat:
    na AGH jeszcze nie zdarzyło mi się wykładać i choć czasem mam problemy z logicznym rozumowaniem to jak najbardziej uważam, że wszystko co się porusza wytwarza więcej energii niż do tego pobiera (chyba, że jest to hummer, wtedy inna sprawa)
    Jakbyś jednak planował jakiś wykład na AGH zrobić to napisz proszę wcześniej tutaj. Chętnie przyjdę.