Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e51 mikrofon po lutowaniu nie działa prawidłowo

07 Wrz 2009 14:48 3994 7
  • Poziom 17  
    Witam,

Oryginalny mikrofon który przylutowałem nie przesyła dźwięku do rozmówcy tylko słychać to co się mówi w głośniku. Myślę, że nie uszkodziłem mikrofonu podczas lutowania jest jakaś inna przyczyna takiego działania. Pozdawiam
  • Poziom 41  
    Witam.
    Jak wymieniam taki mikrofon cyfrowy to lutuje go na cieniutkich-krótkich drucikach.
    Zawsze działa prawidłowo i nigdy nie miałem żadnej reklamacji.
    Wiem, że niektórzy mnie mogą teraz zbluzgać za to jak to robie ale przynosi mi 100% sukces w naprawie.
  • Poziom 17  
    Bardzo dobry pomysł sam go zastosowałem jednak jest nadal to samo. Pytanie tylko ile drucików używasz? Ja przylutowałem 4 wewnętrzne pady i 1 drucik do zewnętrznej części i jednego z padów na płycie po boku.
  • Poziom 38  
    Z drucikami jest 10 razy więcej roboty niż z normalnym wlutowaniem, które przecież nie jest znowu takie trudne jak się z początku wydaje. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale piszesz że mikrofon działa na dyktafonie, ale druga osoba nie słyszy co mówisz podczas rozmowy?
  • Poziom 33  
    na 100% uszkodzony mikrofon. może jakąś chińską podróbę wsadzasz
  • Poziom 17  
    Rozmawiając przez telefon słychać własny głos w głośniku a nie słyszy osoba do której dzwonię. Zamówię jeszcze jeden głośnik i przylutuje na druciki jak będzie efekt to będę miał pewność że mam sprawny mikrofon i wtedy przylutuję go do płyty.
  • Poziom 13  

Proszę nie wprowadzać innych w błąd.. E51 i nowsze nokie mają cyfrowy mikrofon, jak dokładnie spojrzysz na schemat to filtru mikrofonu tam nie ma - mod arti123
  • Poziom 17  
    Przylutowałem mikrofon na druciki jednak nadal jest to samo. Wysyłam telefon na serwis nokii może dadzą dardę.