Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boombox Philips AZ3068 - akumulatory (nie za małe napięcie?)

kylos91 07 Wrz 2009 18:56 1302 1
  • #1 07 Wrz 2009 18:56
    kylos91
    Poziom 9  

Witam, chciałbym się zapytać czy to radyjko pójdzie na 6-ciu akumulatorkach AA (skonwertowanych na R20) Duracell Supreme 2650 mAh?
    Napięcie przy takim zestawie wyniosłoby 7,2 V. Czy to nie za mało żeby radio działało prawidłowo, jeśli na 6-ciu alkalicznych wyniesie 9V ?
    Jak długo możnaby grać na takim zestawie akumulatorków (jeśli w ogóle można)? Prądożerność tego zestawu zakładając zasilanie z sieci to ok. 30 W, z tym, że głośniki przy zasilaniu bateryjnym robią się 2x2W zamiast 2x4W Wink
    I na koniec-mówi się o tym, żeby nie dopuścić do obniżenia napięcia w akumulatorku poniżej 0,7-1 V (według różnych źródeł). W jaki sposób to sprawdzać? Mam mieć przy sobie miernik gdy słucham z tego odtwarzacza?

Dzięki wielkie za rozwianie moich wątpliwości!

Pozdrawiam
    Krzysiek

0 1
  • #2 07 Wrz 2009 21:44
    mkpl
    Poziom 37  

Jeśli działa to ok ;) różnica napięć wynika z różnicy napięć ogniw baterie mają 1.5V (jako rozładowane przyjmuje się 1.2 do 1V) akumlatorki mają 1.2V (jako rozładowane przyjmuje się ok 0.8V) w przypadku rozladowania akumlatorów napięcie będzie wysosić 4.2V więc raczej sprzęt w takiej sytuacji nie odpali.
    Jeśli kolega chce sluchać na akumlatorkach warto było by się zastanowić nad pozbyciem się adapterów i wsadzeniem większej ilości akku tak aby napięcie się zgadzało.

Ja w sprzęcie kumpla zastosowałem ogniwa wymontowane z bateri laptopowych (kupione na alle...). Mają one napięcie znamionowe 3.6V. Zastosowałem takie 3 połączone szeregowo i wszystko jest ok ;)

0