Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

formy prawne - elektryk/elektromonter

toleklol 07 Wrz 2009 19:20 1268 3
 • #1 07 Wrz 2009 19:20
  toleklol
  Poziom 2  

  Witam, mam pytanie odnośnie formy prawnej i szkoleń SEP kat E lub D... mianowicie czy uprawniają one do pracy w zawodzie elektryk/elektromonter ponieważ potrzebuje takie uprawnienia do podjęcia pracy, a mam możliwość ukończenia takiego kursu. Wiem na pewno że po szkole zawodowej o profilu elektrycznym takie uprawnienia bym miał tylko czy po SEP-ie będę miał takie same możliwości i uprawnienia jak po "zawodówce" ?

  0 3
 • Relpol
 • #2 07 Wrz 2009 20:10
  irkor
  Poziom 27  

  Mój drogi młody człowieku, szkoła zawodowa pozwala Ci zdobyć wykształcenie/zawód w danej dziedzinie, po ukończeniu której możesz dopiero przystępować do różnych szkoleń pozwalających podejmować pracę na odpowiednich stanowiskach.

  0
 • Relpol
 • #3 08 Wrz 2009 15:43
  toleklol
  Poziom 2  

  Chodzi mi o to, że w bazie prawnej LEX Omega jest wzmianka o tym jakie kwalifikacje muszę mieć na stanowisko elektromontera/automatyka... . Jest tam napisane tak:

  Automatyk.
  I. Kwalifikacje wymagane od kandydatów do egzaminu.
  1. Wykształcenie:
  1) średnie oraz tytuł zawodowy technika albo
  2) dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe technika lub
  3) zasadnicze zawodowe oraz tytuł robotnika wykwalifikowanego albo
  4) dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe na poziomie zasadniczym w specjalności związanej ze sterowaniem ruchem kolejowym lub o specjalnościach:mechanicznej, elektrycznej, elektrotechnicznej, elektronicznej lub teletechnicznej.

  I chcę wiedzieć czy ten kurs SEP daje któreś z tych uprawnień/dyplomów, i pozwala na podjęcie pracy w tym zawodzie ? A jeżeli nie, to gdzie mogę zdobyć takie uprawnienia (dyplom potwierdzający kwalifikacje itp.) żebym mógł podjąć zatrudnienie?

  0
 • #4 08 Wrz 2009 18:57
  irkor
  Poziom 27  

  Nie
  W jednej ze szkół o których piszesz powyżej.

  0
  Szukaj w 5mln produktów