Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - klakson, sygnał - lokalizacja i obwód

07 Wrz 2009 19:47 21057 3
  • Poziom 15  
    Witam, kupiłem autko Peugeot 307 benzyna 1,6 16V rok 2004 z niedziałającym klaksonem.
    Nie mogę go zlokalizować (być może go nie założyli jak składali autko po stłuczce).
    Gdzie jest umieszczony i jak najłatwiej się do niego dostać? Który bezpiecznik zabezpiecza ten obwód? Na razie wykluczam problem z przełącznikiem przy kierownicy. Nie działa ani klakson, ani sygnał dźwiękowy zamykania centralnego (nie wiem czy powinien być).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Paweł
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Klakson jest pod zderzakiem po stronie kierowcy ,jak naciszniesz włącznik sygnału w środku w aucie (poduszka kierowcy) to powinien się odezwać przekażnik w skrzynce bezpieczników pod maską (bm34). Jesli go nie słychać to problem jest w kierownicy (brak styku) lub w taśmie włącznika com. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    Przekaźnik słychać, więc kierownica odpada. Nie widać nic po stronie kierowcy pod nadkolem też sprawdziłem, nie chciałbym zdejmować zderzaka żeby się tam dostać.

W mojej skrzynce bezpiecznikowej pod maską brakuje bezpiecznika nr 16 (w instrukcji piszą że jest w wersji z automatem do pompy powietrza - ja mam ręczną skrzynie) oraz jeden przewód z wiązki nie jest nigdzie podłączony (ma wtyczkę ale nie ma gdzie ją włączyć). Przewód ten ma kolor czerwono-zielony - wtyczka biała wykorzystany jeden z dwóch pinów. Czy tak ma być?
  • Poziom 15  
    Chcę zamknąć temat, niestety nie mogę już edytować poprzedniego postu.

Okazało się, że w moim aucie po stłuczce nie został założony klakson. Znalazłem wiszącą pod podłużnicą złączkę do której podłączyłem klakson uniwersalny. Przykręciłem go śrubą mocującą przednią belkę (zderzak wewnętrzny). Wszystko działa. Temat zamykam.
    Pozdrawiam