Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linksys WAG200G DHCP neo czy można przyśpieszyć łączenie?

lamcpp 07 Wrz 2009 20:37 1597 2
  • #1 07 Wrz 2009 20:37
    lamcpp
    Poziom 12  

Witam, mam router WAG200G i neostradę,
    łączenie routera z usługodawcą trwa od 30 sekund do paru minut, czy istnieje możliwość przyspieszenia tego, by IP nadawane było szybciej?
    Gdzieś wyczytałem że podłączenie się za pomocą routera i uzyskanie ip odbywa się tak:
    - router sprawdza ilość użytkowników podłaczonych do routera,
    - router łączy się z usługodawcą (Netia, TePsa)
    - router rozdziela prędkości ze swojego prywatnego adresu IP na użytkowników

Aha, czy może to być wina routera, że tak wolno łączy z siecią?
    Czy po kupnie innego routera(poleccie jakiś lepszy) cos powinno się polepszyc?
    I czy można zmienić coś w DHCP? Może jakiś parametr, który decyduje o szybkosci przydzielania IP...

0 2
  • #2 07 Wrz 2009 22:08
    cyta
    Poziom 12  

Chodzi tobie o pierwsze połączenie z usługodawcą, czy o zmianę ip podczas ściągania np. z rapidshare by nie czekać na transfer.

Dodano po 6 [minuty]:

Przepraszam bielmo na oku, pierwsze połączenie u mnie trwa podobnie jak u ciebie. Mam ten sam sprzęt, lecz zmiana ip to raptem 5-10 sekund.

0
  • #3 07 Wrz 2009 22:28
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Jeżeli łączenie trwa do 1 minuty wszystko jest ok. Sprawdził bym w pierwszej kolejności SNR czyli stosunek sygnału do szumu.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/SNR
    - podłączyłbym zwykły inny router lub modem telekomunikacji i spróbował bym ponownie
    - sprawdził bym instalację telefoniczną w twoim lokalu
    - zadzwonił na 800 102 102 i zgłosił awarię
    Linksys WAG200 jest bardzo dobrym urządzeniem jak na warunki domowe lub małą sieć biurową. Wiem z doświadczenia montowałem kilka i działają bez zarzutu. (oczywiście możliwa awaria sprzętu) chociaż stawiałbym na słabą linię telefoniczną (zaszumioną).

0