Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Smart 360 - potrafi sam się włączyć jak i wyłączyć

07 Wrz 2009 20:45 1922 7
  • Poziom 2  
    witajcie! Posiadam laptopa aristo smart 360, czasami podczas pracy niespodziewanie sie wylacza - stwierdzilam,ze problem lezy w przegrzaniu poniewaz po odczekaniu chwili - paru minut - bezproblomowo sie ponownie wlaczal i dzialal dalej bez zarzutow. Uslyszalam gdzies,ze jesli ladowarka jest podlaczona do niego caly czas szybciej sie psuje i nie dziala jak powinna dlatego podlaczalam go od jakiegos czasu do ladowania tylko wtedy gdy jest bliski calkowitego jej rozladowania. Po podlaczeniu laptopa, dzialal pare minut po czym sie niespodziewanie wylaczyl. Jak to baba myslalam,ze problem lezy w jego przegrzaniu, albo przez roztargnienie nie podlaczeniu wtyczki od ladowarki do kontaktu ;) W pierwzej chwili myslalam,ze jest to wina internetu, od ktorego kabel wlasnie podlaczalam do komputera, w ktorego okolicy dalos ie wyczuc zapal spalanego plastyku. kabel od internetu natychmiastowo wylaczylam.Zaiepokoil mnie fakt,ze mimo odczekania kilkudziesieciu minut komputer nie wlaczal sie, a poziom baterii byl caly czas niezmieniony. Okazalo sie,ze komputer dziala do momentu, w ktorym podlaczam do niego ladowarke ( wtedy automatycznie sie wylacza i nie chce wlaczyc, jezeli natomiast wyjmuje z niego ladowarke znowu sie wlacza i dziala jak nalezy). W pierwszej chwilii myslalam,ze problem lezy w ladowarce. Jesli podlaczam ladowarke do kontaktu swieci sie na niej zielona lampka, natomiast w momencie podlaczania jej do laptopa(kiedy rownoczesie podlaczona jest do kontaktu) lampka zaczyna bardzo szybko gasic sie i ponownie zapalac (tak jakbym w ciagu sekundy kilkaktrotnie wkladala ja i wyciagala z kontaktu). Czy wiecie jaka jest tego przyczyna? Czy problem lezy w laptopie i czy w ladowarce? Prosze o jak najasniejsze mozliwosci rozwiazania tego problemu, czy musze isc z tym do jakiegos informatyka czy moze moge zrobic cos w celu 'samonaprawy'? Z gory prosze o jak najjasniejsza odpowiedz, o jakakolwiek odpowiedz i zaznaczam,ze niezbyt si ena tym znam. Bardzo dziekuje kazdemu za wszystkie poswiecone chwile na udzielenie mi pomocy ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam,ze napisane niezbyt skladniowo,ale nie wiem jak edytowac;p
  • Spec Overclocking
    Udaj się koleżanko do serwisu, bo problem będzie raczej w płycie tego laptopa.
  • Poziom 18  
    Może to wina ładowarki a może układ zasilnia.
    Ogólnie jak się na tym nie znasz to tylko serwis.
  • Poziom 2  
    a moze moglibyscie w jakis 'uproszczony' sposob napisac mi co ewentualnie moge jeszcze zrobic na wlasna reke?

serdeczne dzieki!
  • Spec Overclocking
    Możesz sprawdzić z innym zasilaczem od tego modelu sprzętu. To najprostsze rozwiązanie i dowiesz się, czy to zasilacz, czy nie.
  • Poziom 2  
    przepraszam ze zawracal glowe,ale nie napisalam o jeszcze jednej, chyba bardz istotnej rzeczy. komputer wylacza sie rowniez kiedy wlaczam do niego ladowarke, nawet jesli ta NIE jest podlaczona do gniazdka, czy to cos zmiania i byc moze jednoznacznie wyjasnia przyczyne problemu?
  • Spec Overclocking
    Jedmoznacznie nie, ale sugeruje uszkodzenie gniazda zasilania lub układów zasilających na płycie.
  • Poziom 2  
    Stokrotne dzieki Wam za pomoc i przepraszam za zawracanie! ;)