Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b5 1,8 t 97r.problem z modułem komfort

magister2 08 Wrz 2009 10:45 7400 10
  • #1 08 Wrz 2009 10:45
    magister2
    Poziom 15  

Witam.Pewnego dnia przestały się domykać szyby z kluczyka , zamek przestał się podwójnie ryglować ,i nie dioda kontrolka w drzwiach ,a najgorsze nie działa sygnalizacja włączonych świateł (wiadomo to bardzo potrzebne )
    To co sprawdziłem: bezpieczniki ok. ,woda lub zaśniedziałe styki wszystko ok. ,generalnie nie znalazłem żadnych przyczyn typu uszkodzeń mechanicznych, rozebrałem drzwi kierowcy ,zamek wszystko ok. ,padło podejrzenie na moduł jest drogi więc go wymieniłem na końcu i niestety to też nie pomogło

Proszę o jakieś rady co można jeszcze sprawdzić nie mam już pomysłów

Dodam że w momencie wypięcia z instalacji modułu szyby się domykają ,zamek rygluje 2x,dioda świeci, oczywiście oświetlenie nie działa, pilot i inne obsługiwane funkcje przez komfort
    Byłem sprawdzić błędy jakie kom. wyświetla ale proszę się tym za bardzo nie sugerować bo odpinałem kable od wszystkich drzwi ,od alarmu sprawdzałem bez modułu i może dlatego tyle ich wywaliło:
    929 Siłownik zamka centralnego prawy przód-F221
    nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY
    1330 Sterownik centralny funkcji komfort
    magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY
    930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222
    931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

0 10
  • #2 08 Wrz 2009 15:45
    glosny83
    Poziom 28  

sprawdż połączenia kabli koło wtyczki do modułu w tych plastikowych izolacjach co łączy się kilka kabli do kupy

0
  • #3 08 Wrz 2009 16:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 09 Wrz 2009 07:56
    magister2
    Poziom 15  

-w słupkach sprawdzałem od tego to w zasadzie zacząłem bo w tylnym przetarły się kable od głośnika a od reszty bo są dwie wtyczki już popękały więc je wymieniłem ale po naprawie wszystko działało
    -co do tych wiązek za modułem to nie sprawdzałem bo są fabrycznie w koszulkach rozumiem że chodzi o kilka spiętych ze sobą przewodów dziś je rozpruje.

jakie elementy wchodzą w skład instalacji modułu komfortu ,które są z nim połączone ja doliczyłem się :zamki 5szt.,szyby 4szt.,oświetlenie kabiny i bagażnika , moduł sterujący w drzwiach przednich ,sygnalizacja pozostawionych świateł (nie wiem gdzie ona jest),jest połączenie też z sensorem poduszek, i co jeszcze ?

0
  • #5 10 Paź 2009 15:21
    daniel.loki87
    Poziom 10  

miałem ten sam problem, po podpięciu kabla VAG okazało się że są błędy w komputerze po usunięciu go wszystko wróciło do normy

0
  • #6 10 Paź 2009 15:22
    trans-serwis
    Poziom 39  

To masz cudowny kabel, napisz gdzie kupiłeś.

0
  • #7 10 Paź 2009 15:41
    janusz2008
    Poziom 33  

No, i jakie to prosate. Też chcę taki kabel mieć, gdzie kupiłeś?.

0
  • #8 10 Paź 2009 16:54
    rico37p
    Poziom 28  

Też ustawiam się w kolejkę.

0
  • #9 24 Paź 2009 20:30
    magister2
    Poziom 15  

znalazłem uszkodzenie choć nie można tego nazwać uszkodzeniem bo takiego nie było tylko beznadziejnie połączone kable od zasilania radia trudno w to uwierzyć ale poprzedni właściciel radia zrobił zworkę między kablem czerwonym i żółtym prawdopodobnie w celu aby radio działało bez przekręcenia stacyjki problem w tym iż to napięcie wracało do układu i blokowało niektóre funkcje a że było zrobione nieudolnie to czasami nie łączyło
    podłączyłem ten cudowny kabelek wykasowałem błędy i jest ok.

1