Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria: oryginał(800mAh) vs chińczyk(1800mAh?)

08 Wrz 2009 11:06 2397 7
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam do Was ogromną prośbę.
    Mianowicie, czy ktoś z was testował, zmieniał, bądź testował baterie z chin, które mają duuużo wyższą pojemność znamionową od oryginałów/firmówek?
    Jakie były tego wyniki?

Osobiście miałem dość srogi przypadek - kiedyś miałem Nokie 3330, zmieniłem oryginalną baterie, która trzymała ok. 3 dni na baterie zakupioną na serwisie aukcyjnym za niezbyt wygórowaną cenę z (niby?) 4400mAh(li-poli)...i okazało się że mój telefon potrafi wytrzymać do 11-12 dni bez ładowania(przy normalnym użytkowaniu 16-latka,tzn ciągłe smsy,granie w snake'a, puszczanie sygnałów itp...). Czyli mi się opłaciło.
    Z tym, że był to telefon bez 'bajerów'.

Pytam bo mam LG Shine i bateria trzyma max 1,5-2 dni. i zastanawiam sie nad kupnem nowej bateryjki.

Poza tym dobrze byłoby zrobić zestawienie opinii publicznej na tym forum ze względu na makabrycznie dużą liczbę specjalistów :)

Prosze - podawajcie swoje przykłady, pomysły i opinie.
  • Poziom 25  
    U mnie w punkcie jest pojemnik do wrzucania zużytych baterii. Właśnie chińczyki dość często tam trafiają. Zazwyczaj są to zwykłe baterie z fantastycznymi naklejkami w stylu właśnie 2400 - 4800 mAh. Z tego co zaobserwowałem chodzą zazwyczaj jak oryginały przynajmniej na początku a potem dość szybko tracą pojemność. Ale zazwyczaj kosztują grosze i po 3 miesiącach można sobie nową kupić. Chyba że kupisz jakiegoś mega taniego chińczyka wtedy zdarza im się trzymać np godzinę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    awaryjność?
    słyszałem że baterie potrafią wybuchnąć...ale jeszcze nigdy nie widziałem tego na własne oczy...myśle że jeśli ktoś czegoś w urządzeniu nie spieprzy to nic takiego sie nie powinno stać.
    co innego z ładowaniem, bo o ile bateria w telefonie podczas ładowania się daje troche nieszkodliwego dla niej samej ciepła to akurat w laptopie miałem problem, spieprzyłem juz 2 baterie, bo laptop sie za bardzo grzał, a ogniwa li-ion(w przeciwieństwie do ni-mh) mają wąski zakres temperatury pracy...

co do chińczyków w telefonie - jest ktoś kto zmieniał baterie na 'pojemniejszego chinola'?

edit:
    w LG mam teraz 800mAh...na serwisie aukcyjnym oryginał kosztuje 70zł+przesyłka...a chinol na którym pisze że ma 1400mAh(60% więcej!!!!!!) kosztuje 15zł+przesyłka
    więc różnica piorunująca.
  • Poziom 42  
    Wybuchały tylko wadliwe serie oryginalnych (o zgrozo!) baterii. Były one szybko wycofywane. O to czy wybuchnie bym się nie martwił, ale raczej zastanowiłbym się jak długo utrzyma ona tą swoją ogromną pojemność :)
  • Poziom 11  
    to sie pytam co sie może zepsuć w tej baterii?
    wiemy jak wygląda bateria od środka...

jest tu może jakiś expert od ogniw?

(odp. jutro...musze pomyśleć przy chmielu)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Wybuchały przez wew zwarcie lub błędne ładowanie (przekroczenie 4.2V na celę)