Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik WIKTORIA 2008 problem ze szpulką ?

rufioxxx 08 Wrz 2009 11:22 3856 8
  • #1 08 Wrz 2009 11:22
    rufioxxx
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam maszynę do szycia Łucznik WIKTORIA 2008 i w pewnym momencie zaczęła stukać w okolicy bębenka ,nie można również wyjąć nitki dolnej nitką górną bo tak jakby igła nie zgrywała się z ruchem bębenka tzn.gdy igła zaczyna wychodzić to bębenek z opóźnieniem robi swój ruch, mam wrażenie że coś przeskoczyło lub poluzowało.
    Proszę o pomoc...

Zrobiłem mały filmik i poradźcie

Obracam pokrętłem do siebie, mam wrażenie tak jakby coś z tyłu spadło za szpulką...

http://www.youtube.com/watch?v=dZyTFK8Ypq0

0 8
  • #2 08 Wrz 2009 14:04
    Norwid
    Poziom 15  

To może być prosta przyczyna ściągnij obudowę chwytacza wyciągnij chwytacz(to jest co nie łapie nitki i się zatrzymuje czyli łapak ) pokręć wtedy kołem ręcznym i zobacz czy dalej to samo się dzieje musisz dokładnie oczyścić naoliwić a jeżeli to samo mogło się wyłamać koło stożkowe napędzające chwytacz. Pozdrawiam serdecznie :)

0
  • #3 10 Wrz 2009 23:00
    rufioxxx
    Poziom 10  

predom3 napisał:
    koło stożkowe napędzające chwytacz. Pozdrawiam serdecznie :)

Jak dojść do takiego koła ?

0
  • #4 11 Wrz 2009 14:02
    Norwid
    Poziom 15  

A ono jest na pewno zepsute? Musisz wyciągnąć obudowę chwytacza, wyciągnąć chwytacz, ale reszta nie wiem; nie miałem tej maszyny przed oczami.

0
  • #5 01 Wrz 2011 17:35
    wtweety
    Poziom 9  

odgrzeję temat
    mam taką samą usterkę, tylko nic nie jest uszkodzone a poluzowane na imbusach na ośce. teraz moje pytanie jak zsynchronizować chwytacz z igłą bo nie przewleka nici

0
  • #6 01 Wrz 2011 18:37
    axxx
    Specjalista AGD

Po dojściu igły w dolne położenie należy obrócić kołem zamachowym aby igła podniosła się do góry o jakieś 2-2,4mm i teraz ustawić ostrze chwytacza na środek igły.Chwytacz musi być nad oczkiem igły.Teraz należy dokręcić poluzowane wkręty.
    Sprawdzić czy chwytacz dobrze zbiera nitkę w ściegu prostym i w zygzaku.

0
  • #7 02 Wrz 2011 12:02
    rufioxxx
    Poziom 10  

One się luzują dlatego, że są naoliwione, miałem to samo.
    A co do ustawienia to: kręcić kołem tak żeby zabierak osiągnął górny punkt , jak osiągnie to dokręcić imbusy i powinno być po sprawie .
    Miałem to samo ,dokręcałem parę razy bo się imbusy odkręcałyz powodu oleju...
    pozdrawiam

1
  • #8 06 Wrz 2011 17:08
    wtweety
    Poziom 9  

Jestem zdumiony ze tak to jest zrobione. przecież powinny być jakieś punkty kontrolne lub wyżłobienia na ośce żeby dobrze to skręcić. zsynchronizowałem chwytacz, żona szyła dżinsy i znowu sie przestawił. szlag mnie trafia bo znowu cza rozkręcać. a wystarczyło dać punkt na ośce. dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

0
  • #9 06 Wrz 2011 21:02
    rufioxxx
    Poziom 10  

U mnie te punkty są ale (płytkie) i dlatego wyskakuje.
    A przestawia się to dlatego że:

1. materiał jest gruby i igła uderza dość mocno, na przykład: podwijanie spodni.

2. jak się szyje i w czasie szycia przestawiamy na szycie do tyłu i z powrotem, stosowane jest to w czasie rozpoczynania szycia lub zakończenia tzw. (kontra)

ps. Sprawdzone prze ze mnie

Pozdrawiam

0