Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 1.7 d model bg filtr oleju i kontrolka

widuch sławomir 08 Wrz 2009 11:43 2154 3
  • #1 08 Wrz 2009 11:43
    widuch sławomir
    Poziom 10  

Mam problem z swoim autem . Mam Mazdę323 1.7 d i problem muj polega na tym że jak ją sprowadziłem to w austrii skąd ją sprowadziłem miała wszystko robione w serwisie i było oki a ja robie sam i po wymianie filtr oleju i oleju filtr OP 596 jeżeli auto jest zimne lub postoi 2 godziny lub dłużej ok 10 sekund po zapaleniu świeci się kontrolka od smarowani wydaje mi sie że tak nie powinno być zaś normalnie jeżeli czas między jednym uruchomieniem silnika a następnym jest krótszy kontrolka gaśnie od razu w sklepie powiedzieli ze tylko taki rodzaj jest filtra w katalogu do tego modelu a mechanicy że to wina filtra bo on jest mocowany poziomo ui niema jakiegoś tam zaworu i że zcieka z niego olej po dłuższej przerwie i dlatego tak sie dzieje a nie powinno prosze o pomoc

0 3
  • #2 08 Wrz 2009 13:05
    mig29_1979
    Poziom 19  

Może być wadliwy filtr . Kup nowy najlepiej MANa , powinno pomuc.

0
  • #3 11 Wrz 2009 03:45
    widuch sławomir
    Poziom 10  

kupiłem orginalny tokio japan i dalej to samo

0
  • #4 11 Sie 2017 21:20
    widuch sławomir
    Poziom 10  

W tym modelu występuje filtr z tzw zaworem zwrotnym , to taka gumka zatykająca otwory widoczne od góry filtra , a działa w ten sposób że jak pompa oleju tłoczy olej przez filtr to ta gumka poddaje się i puszcza olej do filtra i jest filtrowany , a jak auto się zgasi gumka wraca na swoje miejsce i zapobiega ściekaniu oleju z powrotem i olej zostaje w filtrze a później wszystko trwa krócej i kontrolka gaśnie szybko i wszystko jest ok , ale dopiero w serwisie mazdy mi to powiedzieli

0