Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migająca kontrolka oleju TDI

08 Wrz 2009 13:51 9789 20
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z moim 1.9TDI 1z 94'. Mruga i piszczy mi kontrolka oleju powyżej 2tys. obr na 5 biegu przy 100-110km/h. Zdarza się to dosyć często, ale nie zawsze. Nigdy na postoju niezależnie od temp silnika. Auto pali na dotyk, dobrze ciągnie, 0 problemów, chodzi równo itd Pojechałem przed chwila na pomiar ciśnienia oleju-załamałem się. Przy 70stopniach było 1,5bara, wraz ze wzrostem temp ciśnienie było coraz mniejsze i tak przy 90stopniach wynosiło 0,9bara. Dlaczego? Za co się zabrać? Pompa oleju?-oby. Proponują na początek ściągnięcie miski olejowej i sprawdzenie stanu panewki. Co o tym sadzicie? Nie znam się na tym, wiem jedynie ze czekają mnie poważne wydatki ;/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Miałem taki przypadek w VW 1,9 tdi, ale powodem tego było pęknięcie rurki zasilającej turbinę w olej do jej smarowania. W wyniku tej awarii wyciekł olej z silnika i natychmiast kontrolka ciśnienia oleju sygnalizowała awarię a brzęczyk tak nap....., że nie sposób przebywać w aucie.
    Nic kolego nie pisałeś o poziomie oleju, a może wreszcie trzeba wymienić olej i nalać go do odpowiedniego poziomu ?.
  • Poziom 9  
    Olej jest nowy i w normie.
  • Poziom 18  
    proponuje dla pewnosci sprawdzic ladowanie jesli bedzie za duze badz za male objawy beda podobne choc tutaj wskazuje wszystko na panewki
  • spec od auto-elektro
    Na pewno silnik ma swój przebieg zależy na jakim oleju jeździsz bo jeżeli na pełnym syntetyku można dać 5 lub 10 gęstszy.P
  • Poziom 9  
    Mój akumulator jest bardzo duży, nie wiem dokładnie ile ma, bo nigdzie nie pisze ale objętościowo jest większy od 74Ah. Co do oleju, to od 20tys km zmieniłem na mineralny-wiem ze to błąd, ale to nie ma większego znaczenia w tym przypadku. Ale co ma akumulator wspólnego z ciśnieniem oleju? Nie wiem jak jest z ładowaniem, ale w zimie sprawuje się super.
  • spec od auto-elektro
    Musiałbyś mieć całkowity zanik ładowania , po drugie widać ewidentnie że to sprawa ciśnienia oleju chociaż nie jest jeszcze najgorsze.P
  • Poziom 9  
    Co do przebiegu, to szlag go wie, ale na blacie ma 230tyś km. Nie widać jakichś większych śladów zużycia. W poniedziałek miska olejowa idzie w dół i wszystko się okaże. Pozostała mi tylko nadzieja że obejdzie się bez remontu. A jeśli jednak, to co w takim wypadku podlega wymianie i jaki jest przybliżony koszt takiego remontu?
  • Poziom 39  
    A może jakiś pomiar ciśnienia na początek zanim r........ silnik,najpierw pomiary a potem naprawy!!(oczywiście ciśnienia oleju,masz czujnik dynamicznej kontroli ciśienia)
  • Poziom 39  
    Pomiar ciśnienia już robil nie napisałtylko przy jakich obrotach miał te wartości ciśnienia.
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Pomiar ciśnienia już robil nie napisałtylko przy jakich obrotach miał te wartości ciśnienia.

pomiar ciśnienia był robiony na najniższych obrotach-bez gazu.
  • Poziom 39  
    Jakiego koloru masz czujnik przy filtrze oleju.
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Jakiego koloru masz czujnik przy filtrze oleju.
    Jutro rano luknę pod maskę i sprawdzę, ale czy to ma jakieś większe znaczenie?
  • Poziom 39  
    Do jakich mechaników ty jeździsz. To ma podstawowe znaczenie. VW kolorami oznacza zakres ciśnienia na jakim pracuje czujnik.
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Do jakich mechaników ty jeździsz. To ma podstawowe znaczenie. VW kolorami oznacza zakres ciśnienia na jakim pracuje czujnik.

Przy filtrze znajduje się czujnik koloru białego
    Natomiast pomiar robiony był z tego drugiego czyli niebieskiego
  • Poziom 39  
    Przy filtrze w tym silniku powinien być szary z ciśnieniem 0,9.
    Przy głowicy masz dobry i pomiarrobiłes w dobrym miejscu.
    Ten przy filtrze musiał ci ktoś wymienić na niwłaściwy.
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Przy filtrze w tym silniku powinien być szary z ciśnieniem 0,9.
    Przy głowicy masz dobry i pomiarrobiłes w dobrym miejscu.
    Ten przy filtrze musiał ci ktoś wymienić na niwłaściwy.

Czyli powinienem wymienić ten przy filtrze na szary? Czy to może być przyczyna niewłaściwego ciśnienia i źródłem moich kłopotów???
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem czujnik tak jak trans-serwis radził i jak na razie wszystko chodzi OK.