Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz sterowany cyfrowo 0-25V (Nord)

whoknows 24 Lip 2006 23:40 29243 80
  • #61 24 Lip 2006 23:40
    yazo
    Poziom 10  

witam !! posiadam wersje 20V tego zasilacza jestem w fazie montazu czy ktos moglby mi doradzic czy jakie trafo i gdzie najlepiej kupic !!?? i czy w ostatecznosci moglaby byc wersja 24V 4A z gory dzieki za pomoc !!

• #63 25 Lip 2006 00:44
    yazo
    Poziom 10  

dzieki wielkie za pomoc !! mam jeszcze pytanie czy jest jakis sposob zeby maksymalnie powiekszyc regulacje ograniczenia pradowego chodzi mi o wartosci 0,1mA i w gore do jakis 25mA czy zastosowanie trafo o mniejszym pradzie oraz zmiany w softu beda mialy dostateczny wplyw ??

• #64 25 Lip 2006 08:45
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam

jakie są koszty wykonania tego zasilacza ?

pozdrawiam :)

• #65 25 Lip 2006 16:31
    oj
    Poziom 42  

yazo napisał:
    dzieki wielkie za pomoc !! mam jeszcze pytanie czy jest jakis sposob zeby maksymalnie powiekszyc regulacje ograniczenia pradowego chodzi mi o wartosci 0,1mA i w gore do jakis 25mA czy zastosowanie trafo o mniejszym pradzie oraz zmiany w softu beda mialy dostateczny wplyw ??

Mam rozumiec możliwość ustawienia (zadziałania) ogranicznika prądu przy wartości 100uA ?

:arrow: Uszol 1990

Koszty wykonania zależą od kosztów:
    1. Transformatora
    2. Obudowy metalowa/plastikowa
    3. Wyświetlacza ( można przecież zastosować wyświetlacz na PLED/OLED )
    4. Radiatora /anodowany na czarno/
    5. I gdzie się te wszystkie elementy kupi.

Wiec nie można podać dokładnej ceny

• #66 25 Lip 2006 21:52
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam
    >> Oj
    sama elektronika (płytki i wyświetlacz)
    :) dzięki za odpowiedź
    pozdrawiam

• #67 25 Lip 2006 23:22
    yazo
    Poziom 10  

dokladnie tak chodzi o zadzialanie ogranicznika od 0,1mA do 25mA wiecej mi nie potrzeba a napiecie max jakies 5V zastanawialem sie nad malutka modyfikacja plytki, softu i uzyciem 16bit'owego dac'a ?? i jeszcze jedno pytanko czy bez zmiany przetwornika a tylko za sprawa softu da rade uzuskac regulacje chociaz co 1mA ??!! z gory dzieki za pomoc

• #68 02 Sie 2006 03:17
    yazo
    Poziom 10  

witam moze mi ktos polecic jakies sprawdzone trafo kupilem toroida TS50VA ale zima !! ??

• #70 15 Paź 2006 22:33
    slaslu89
    Poziom 13  

ma ktoś z was moze wsad procka z zakresem do 24V lub 30V i napięcie np. 5A lub 6A??

• #71 16 Paź 2006 22:00
    kablarz
    Poziom 11  

a może ktoś by wrzucił ty dokumętacje do tego zasilacza fajnie by było a i jeszcze jedno na wyświetlaczu sa podawane wrtości zadane czy zmierzone bo to chyba ważne a jeżeli mierzone czy pomiar napięcia odbywa sie z podziłem na zakresy bo jeśli nie to chyba nie jest to zbyt dokładny pomiar

• #72 14 Gru 2006 09:10
    diodax
    Poziom 11  

Witam

Widze , że na tym forum sporo osób wykonało ten zasilacz ale nikt nie zwrócił uwagi na wadliwe działanie ogranicznika prądowego, być może to tylko mój zasilacz wadliwie działa. Objaw jest następujący:
    -gdy napięcie na mikroprocesorowym sterowniku ustawie powyżej napięcia 10V oraz przy załączonym stabilizatorze zewrze wyjście to układ nie włącza stabilizacji prądowej i następuje przepalenie bezpiecznika po stronie wtórnej transformatora natomiast gdy napięcie na sterowniku ustawie poniżej 10V i też przy włączonym stabilizatorze zewrze wyjście to układ ograniczenia prądowego zadziała prawidłowo - nie przepala się bezpiecznik. Może ktoś z Was się spotkał z tym problemem???

PS zapomniałem dodać że układ działa prawidłowo dla wszystkich napięć gdy najpierw zewrze wyjścia a potem załącze stabilizator.

Pozdrawiam

• #73 17 Gru 2006 16:27
    augur359
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem początkujacym amatorem w sprawach microprocesorów.
    Mam pytanko ,w jakim sofcie programować 89c4051 w soft-programatorze.
    2 prośba to o udostepnienie wsadu najlepiej oryginalnego 89c2051 .Ważne żeby był bin.
    pozdr

• #74 17 Gru 2006 17:18
    mirek301
    Poziom 19  

augur359 napisał:
    Witam.
    Jestem początkujacym amatorem w sprawach microprocesorów.
    Mam pytanko ,w jakim sofcie programować 89c4051 w soft-programatorze.
    2 prośba to o udostepnienie wsadu najlepiej oryginalnego 89c2051 .Ważne żeby był bin.
    pozdr

1) Softu do programowania atmeli jest bardzo duzo
    2)A co to za roznica czy bin czy hex zawsze mozna przekonwertowac.
    3) Wsad do atmela jest dostepny w tym topicu wystarczy trosze poszukac i czytac co inny pisza i zamieszczaja a nie na gotowe liczyc.

Biorac sie za µP uklady warto bylo by sie kolego zapoznac z podstawami.
    Aby nie bylo tak jak juz gdzies czytalem na elektrodzie gdzie za urzadzenie wymagajace juz wiekszego zaawansowania w elektronice bierze sie kolega ktory w dalszej czesci pyta sie jakiej wartosci rezystor zastosowac do diody led.

Nie ujmuje nic koledze ale zwracam uwage czytaj dokladniej text i opisy zamieszczanych w topicu plików.

• #75 17 Gru 2006 17:37
    augur359
    Poziom 9  

czytalem wszystkie odpowiedzie w tym topicu.
    Moje pytanie biora sie z tego ze podanego dpws.hex nie potrafie przerobic na bin.w hex2bin wyskakuje mi posty bin.uważam ze wiem jaki opor wstawic do diody :).
    Zrobilem soft-programator blow-it i intersuje mnei jak wyglada sprawa ustawienia portu lpt w bios.Obawiam sie o spalenie 89c4051 bo wiere razy probowalem w kilku programach a w programatorze ciagle podawane jest napiecie 12v na 1nóżke.

• #76 17 Gru 2006 18:13
    mirek301
    Poziom 19  

augur359 napisał:
    czytalem wszystkie odpowiedzie w tym topicu.
    Moje pytanie biora sie z tego ze podanego dpws.hex nie potrafie przerobic na bin.w hex2bin wyskakuje mi posty bin.uważam ze wiem jaki opor wstawic do diody :).
    Zrobilem soft-programator blow-it i intersuje mnei jak wyglada sprawa ustawienia portu lpt w bios.Obawiam sie o spalenie 89c4051 bo wiere razy probowalem w kilku programach a w programatorze ciagle podawane jest napiecie 12v na 1nóżke.

z rezystorem do led nie mowilem o Tobie ale z takimi kolegami mialem okazje spotkac sie na elektrodzie.Ja do atmela uzywam ICprog i w tym programie obojetnie co mu dasz bin czy hex i chyba nawet z txt jest w stanie poprawnie zaprogramowac. A uzywam programatora CRD2 z adapterami wlasnej roboty.
    Programator byl kiedys dostepny na wolumenie ale to byly czasy gdy uzywne byly fun card pic card itp w formacie chipcard.
    Dorobilem adaptery i na dzienn dzisiejszy nie mialem ukladu ktorego nie dalo by sie tym zaprogramowac.

• #77 20 Gru 2006 00:52
    Karol966
    Poziom 30  

Witam. Mam zasilacz NE2010 sterowany prockiem AT89C2051 i coś się spaliło podczas zwarcia,spalił się LCD i coś jeszcze bo przecież bez wyświetlacza zasilacz powinien nadal działać prawidłowo a tu nic na wyjściu, żadnej regulacji. Posiadam całą dokumentację do zasilacza lecz bez programu-miałem gotowca. Czy jak podłącze nowy LCD nie zmieniając reszty elementów to się mi nie spieprzy? Nowy LCD to jednak dość duży koszt więc wolałbym go nie uszkodzić

• #78 20 Gru 2006 18:17
    Karol966
    Poziom 30  

A może opisze mi ktoś w jaki sposób uruchomić ten zasilacz bez wyświetlacza lub sprawdzić czy po podłączeniu wyświetlacza się go nie uszkodzi. LCD sprawny na 100%

• #79 02 Sty 2007 14:23
    badyl00
    Poziom 24  

Da się jakoś wykonać go na 30V??

• #80 08 Sie 2007 19:41
    Mariuszek15
    Poziom 24  

Ma ktoś do sprzedania taki zasilacz??Pozdrawiam:)

• #81 17 Lis 2008 16:28
    multiplekser
    Poziom 1  

Dodano po 51 [sekundy]: