Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner konwersja na elektryczny i pewne problemy

drgrin2 08 Sep 2009 18:15 3574 4
 • #1
  drgrin2
  Level 1  
  Witam!

  Przebudowaliśmy Partnera 1,9TD z 2004 r. napęd elektryczny. M. in. usuneliśmy komputer silnika, a także większość oryginalnego osprzętu spod maski. Pojazd jeździ, ale do szczęścia brakuje nam klilku funkcji:

  - problem z zegarami, nie działa licznik kilometrów (dzienny oraz całkowity), przy starcie pojazdu pojawia się na wyświetlaczu coś takiego _ _ _ _ _ ?, cyklicznie miga kontrolka STOP.
  Udało nam się uruchomić prędkościomierz i obrotomierz poprzez nadanie odpowiednich wartości na CAN, czy sygnał z VSS musi iść gdzieś pod maskę aby licznik przebiegu pracował?

  - w pozycji kluczyka "2" jeśli obroty spadną poniżej 500 samochód wyłcza większość odbiorów i zapala kontrolkę braku ładowania - da się to obejść?

  Pozdrawiam
 • #2
  bartek_j
  Level 35  
  Trochę chaotycznie napisałeś. Napisz jaśniej:
  - jakie są przeróbki względem orginału
  - jakie występują problemy
 • #3
  wsuder
  Level 14  
  ten pierwszy komunikat to chyba pomiar poziomu oleju w misce jak nie może zmierzyć to francuzy taki komunikat podają/ -----?/ jak mierzy to są kwadraciki i kreski
 • #5
  kybernetes
  Level 39  
  1. Funkcje czujnika poziomu oleju mozna wylaczyc diagnoskopem.
  2. To, ze nie dzialaja funkcje aktywne przy pracujacym silniku jest prawdopodobnie zwiazane z brakiem informacji w BSI o pracujacym silniku. Byc moze rowniez przebieg kilometrow wariuje z tego powodu. Gdzie podlaczyliscie przewod wzbudzenia alternatora (przewod 1087, 40 stykowa czarna zlaczka na BSI, styk nr 11)? Sprobujcie podac tam plus na pracujacym silniku.

  Pozdrawiam