Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta Bizhub 350 instalacja drukarki

08 Sep 2009 18:17 4418 6
  • Level 13  
    Witam. Urządzenie używane, kupione od firmy handlującej sprzętem ściąganym z zachodu. Polski firmware 4040-3000-F10-01 nie wiem czy oryginalny.
    Przez przeglądarkę www bez kłopotu komunikuję się z urządzeniem i nawet drukuję tam dostępne strony demo. Niestety nie mogę wydrukować żadnego dokumentu z komputera przez printserwer. Próbowałem po różnych protokołach. Postępowałem następująco:
    TCP/IP - instalowałem sterownik z certyfikatem Microsoftu, który sam wykrywał drukarkę pod prawidłowym adresem IP. Domyślnie ustawiał Port 9100 RAW. Wydruk wisiał w kolejce nieobsługiwany.
    Windows - w otoczeniu sieciowym widziałem Bizhuba, a pod niego podpiętą kolejkę. Po kliknięciu połącz instalowałem sterownik. Wszystko przebiegało bez problemu. Niestety drukowany dokument nawet nie pojawiał się w kolejce, ginął bez śladu. Status drukarki czasami był gotowa, a czasami serwer nie może się skomunikować z drukarką.
    IPP - efekt niemal identyczny jak po TCP/IP, wydruki wisiały w kolejce.
    Na wszystkich protokołach próbowałem z innymi sterownikami (np PCL od HP LJ) - bez skutku. Wykluczam problemy złej konfiguracji sieci i komputera.
    Po porcie USB też nie lepiej, Po podłączeniu komputer nie zauważa Bizhuba, ale przede wszystkim zależy mi na drukowaniu przez sieć.
  • Level 19  
    Wita.Podłącz się kompem bezpośrednio pod urządzenie kabelkiem krosowanym. Ustaw sobie klasy adresowe. W wierszu poleceń na kompie spinguj maszynę. Pobierz sterowniki z infohuba. (PCL oraz PostScript).Jeżeli nie masz dostępu do infohuba to napisz, podeslę ci jakies drivery.pozdrawiam
  • Level 18  
    Jak to ze sprzętem niewiadomego pochodzenia proponował bym zacząć od Factory Default. A już na pewno zaczął bym od przeglądnięcia trybu administratora. Może niemiaszki drukowały na innym porcie niż 9100??

P.S.
    Jaki print serwer???
  • Level 13  
    Dzięki za reakcję, ale robiłem przez krosowany kabelek, pula adresowa była poprawna skoro wchodziłem na urządzenie przez przeglądarkę. Sprawdziłem też ustawienia portu w maszynie - jest 9100. Dobrym pomysłem jest Factory Default, ale nie wiem jak to zrobić. Będę wdzięczny za pomoc.

PS
    Oczywiście printserwer wbudowany w tę maszynę,
  • Level 18  
    Ściągnij sobie ze strony Minolty aplikację Page Scope Direct Print. Pozwala na drukowanie bez instalacji sterowników. Wykluczysz w ten sposób błędne sterowniki ( Direct print nie drukuje .doc spróbuj druknąć .pdf ). Info o factory default masz na priv.
  • Level 13  
    Po wykonaniu factory default maszyna wróciła w język angielski ale drukowanie zaskoczyło i działa!
    W trybie administratora jest co prawda wybór języka na polski, jednakże nie daje się go ustawić.Może ktoś ma wiedzę jak to zrobić?
    Dzięki Boracz za pomoc.
    Pzdr.
  • Level 18  
    Narzędzia/Liczniki -> User Settings -> User Choice -> Language Settings