Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIORA AS254- przestrojenie

08 Wrz 2009 19:12 2286 3
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanko może troche śmieszne ale nie moge znaleźć C1 C3 C9 C13 na płytce tego tunerka. Szukajac na forum znalazłem kilka wersji przestrojenia tego tunerka i każda mówiła co innego. Którą opcja można sie posłużyć podczas przestrajania nie majac specjalnego sprzętu?? Pomóżcie bo pilnie muszę go przestroić
  • Poziom 14  
    Chwila ale ja jestem chyba ślepy bo nie widzę linków do tych porad dotyczących przestrojenia nic o tym nie napisałeś więc jak mamy doradzić które wybrać po drugie na jaka częstotliwość. A gdzie proszę.
  • Poziom 11  
    Odświeżę temat bo właśnie przestroiłem ten model. Różni się on nieco od AS 252 a konkretnie głowicą. Tu mamy 3 obwody strojeniowe a w AS 252 - cztery. Ale do rzeczy. Należy usunąć kondensatory C3 C13 i C19. Potem procedura strojenia jest taka jak zawsze - heterodyną pokrywamy pasmo (L3 C20) i potem czułość w obwodzie wejściowym (L1 C2 dodatkowo można próbować L2 i C10). W przypadku marnych wskazań na wskaźniku jego również trzeba wyregulować (robiłem to "na oko") - potencjometr R85. Tuner pokrył pasmo jak należy i odbiera wyśmienicie na kawałku druta nawet Radio Złote Przeboje które u mnie ma jakiś marny sygnał. Poniżej schemat głowicy AS 254 głowica po wylutowaniu elementów i potencjometr którym regulowałem wskaźnik mocy sygnału (R85).