Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq thin client 5520 w samochodzie

s0kal 08 Wrz 2009 22:08 1704 1
  • #1 08 Wrz 2009 22:08
    s0kal
    Poziom 1  

Witam wszystkich użytkowników moim pierwszym postem (choć forum śledzę już od dawna)
    Compaq thin client 5520 wraz z ekranem dotykowym mam zamiar zamontować w samochodzie, przed zakupem pojawiło mi się kilka pytań (jeśli trafiłem do złego działu proszę o łagodną karę bo długo szukałem i ten wydał mi się najodpowiedniejszy):

1) Czy procesor EDEN 800Mhz będzie obsługiwał programy do nawigacji? (automapa itp...)
    2) Czy system Windows 5.0 CE który tam będzie pracował obsługuje ekran dotykowy podłączony przez USB i VGA oraz moduł Bluetooth i GPS?
    3) Czy jest jakieś prostsze rozwiązanie zasilania niż stabilizator za 400PLN? (czyt. tańsze)
    4) Czy do tego komputera można podłączyć napęd DVD (zasilany z USB) i korzystać z jego dobrodziejstw?
    5) Czy porty USB pociąną ewentualnie jeszcze dysk 2,5cala? System jest wgrany na flash'u.
    6) Nigdy nie pracowałem w środowisku Win 5.0 CE, czy oferuje on to co PC-owa wersja Windowsa jeśli chodzi o multimedia czy czegoś ważnego mu brakuje?

• #2 12 Wrz 2009 02:25
    MC_NEO
    Poziom 15  

Witam...

AD1. :arrow: tak
    AD2. :arrow: tak, ale obawiam się o wydajność prądową portu USB to tylko 500mA:!:
    AD3. :arrow: a możesz wyjaśnić po co Ci ten stabilizator 8-O
    AD4. :arrow: Jeżeli zasilany z USB to nie, jeżeli zasilanie z zewnątrz to tak
    AD5. :arrow: analogicznie jak AD4.
    AD6. :arrow: będziesz miał do dyspozycji Internet Explorer oraz Windows Media Player 9 w wersji Professional. Brak Direct3D oraz DirectSound. Jeżeli to otwarta architektura systemu, a tak najprawdopodobniej będzie, to pozostanie Ci instalacja dodatkowych kodeków i odtwarzaczy (polecam Dziobas RAR Player 0.009.39, ale nie wiem na 100% czy będzie chodził pod Win 5.0 CE)

Z Twoich pytań można wywnioskować, że największym problemem będzie zasilanie, ponieważ port USB można obciążyć maksymalnie 0,5A, a Ty chcesz podpiąć zbyt dużo urządzeń pod USB bez własnych żródeł zasilania, co grozi popaleniem portów USB :not:

Pozdro...
    MC_NEO

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME