Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1.6 16v wtrysk elpigaz - wolne obroty

08 Wrz 2009 23:26 2398 3
  • Poziom 9  
    Przez ponad rok było OK. Teraz na benzynie OK. Na gazie po odpaleniu zimnego i przełączeniu się go na lpg wolne obroty falują w dół z coraz większą amplitudą. Jak silnik się rozgrzeje to trzymają kilkanaście sekund i następuje wachnięcie w dół i wrcają do normy. Latem było znośnie, ale teraz kiedy jest chłodniej objawy się nasilają. Dwóch różnych diagnostyków stwierdziło, że z silnikiem OK. Gazownikom skończyły się pomysły. Może nie wiedzą co jest albo czekają na koniec gwarancji a to już niedługo. POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS. Pewnie to nie ma związku z sytuacją powyżej ale podczas przełączania się z benzyny na lpg jakiś zawór czy przekaźnik nie stuka raz ale wiele razy jakby nie łapał.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Cytat:
    PS. Pewnie to nie ma związku z sytuacją powyżej ale podczas przełączania się z benzyny na lpg jakiś zawór czy przekaźnik nie stuka raz ale wiele razy jakby nie łapał.

Związek istnieje jakiś, i co nie da się go zlokalizować żeby pomyśleć nad związkiem?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Sprawdź centralkę (przełącznik) od gazu. PRzelutuj w nim przekaźnik.
  • Poziom 9  
    I po problemie. Pojechałem, a jakże, do warsztatu, który zamontował mi instalację. Było po gwarancji. Pan pracownik po 20 sekundach już wiedział co jest grane, kiedy w czasie trwania gwarancji kilkakrotnie szukał usterki i nie potrafił jej znaleźć. Okazało się, że należy zregenerować wtryski gazu. Cena 180 PLN. Jednak postanowiłem sprawdzić cenę w innym porządnym warsztacie i zdziwienie cena 120 PLN. Podczas naprawy w tańszym warsztacie okazało, że spóźniłem się i regeneracja niewiele da bo podzespół jest mocno zniszczony. Zakończyło się na 250 PLN za wtryski (nowe) i 50 PLN za przeróbkę instalacji chłodzenia grzejącej parownik. Teraz wskazówka obrotomierza ani drgnie. O to chodziło. Moja rada - dobry mechanik to podstawa.