Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja diody w Pioneer DEH-6100R

luke_dra 09 Wrz 2009 01:32 1715 1
  • #1 09 Wrz 2009 01:32
    luke_dra
    Poziom 10  

Witam,

Mam mały "problem" z radiem Pioneer DEH-6100r. Bawiąc się ostatnio nim w domu przypadkiem podłączyłem niepoprawnie kable '+' i '-'. Spowodowało to przepalenie dwóch diod na zasilaniu i teraz mam problem z ich identyfikacją. Może będziecie mi w stanie udzielić pomocy. Oto zdjęcia identycznych elementów na płycie radia oraz to co zostało po starych diodach. Jak widać na zdjęciach w miejsce przepalonych diod wmontowałem takie jakie miałem pod ręką 4007 ale raczej wolałbym aby były takie jak oryginalne. Na spalonej diodzie jak może widać jest oznaczenie 0207 (z tym że 07 jest poziomo w stosunku do 02)

Dodam że radio uruchomiło się po tej prowizorycznej naprawie, ale nie dział prawy przedni kanał. Obawiam się że spaleniu uległ wzmacniacz PAL005A. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, żadna z końcówek nie jest przypalona. Co sądzicie o tym?

Pozdrawiam
    Łukasz

0 1
  • #2 09 Wrz 2009 22:02
    luke_dra
    Poziom 10  

Ok temat można zamknąć. Pozostawiłem te diody które wlutowałem. Z kanałem prawym przednim też już sobie poradziłem. Tak jak wnioskowałem spalił się wzmacniacz. Wymieniłem, na nowy kosztował 20 zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów