Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTVC Daewoo 14V1T - nietypowy pilot

09 Wrz 2009 02:48 3343 8
  • Poziom 20  
    Telewizorek przywiózł kolega z Belgii, jest to produkcja Made in EU (kineskop z Litwy) przeznaczona na unijny rynek. Urządzenie było bez pilota, miało zablokowaną możliwość użycia panelu sterującego - po włączeniu zasilania na ekranie pokazywał się napis SVCv1 i numer kanału 4 - nie reagowało na żadne przyciski. Przy pomocy pilota uniwersalnego Philips "wywąchałem" kod odblokowania i TV ruszył. Jednak z przedniego panelu da się obsługiwać tylko podstawowe funkcje (brak obsługi teletextu, przełączania wejść sygnałów AV), a obsługa z uniwersała jest niewygodna. Toteż zakupiłem made in PRC pilota R-40A01-LP. W opisie aukcji pisało, że obsługuje on między innymi OTVC Daewoo model 14V1T, więc byłem pewien, że się nada do tego sprzętu. Problem w tym - że nie działa :( To znaczy - pilot emituje jakieś sekwencje sygnałów (podglądnąłem na aparacie cyfrowym), jednak najwyraźniej żadnego kompatybilnego z telewizorkiem. Zaintrygował mnie fakt, że pilot w zasadzie predefiniowany do tego typu TV nie emituje ani jednego zrozumiałego przez odbiornik IR telewizora sygnału... Elektronika odbiorcza reaguje na uniwersała, więc jest z pewnością sprawna. Nie jestem zbyt oblatany w branży dzisiejszych TV, ale chyba było kilka odmian tego modelu - może tutaj jest pies pogrzebany? Z tylnej nalepki wynika, że stanowczo jest to Daewoo 14V1T. Ogółem wypróbowałem już RC5R od TV Provision 21", pilota od TV Telestar 21" (nie znam symbolu) i pilota Philips RC19039001 (wg nalepki), z obsługą TV i VCR. Te trzy piloty mają ten sam zestaw kodów. Ponadto próbowałem pilota od TV Sanyo 21" i od TV Hometech 14" - oba również z negatywnym wynikiem. Telewizorek nie działa również z uniwersalnym Medionem, (sądząc z nalepki typ AA 11/09B) to taka wersja multi, ma obsługę TV, STB, DVD, VCR, AUX i AMP - ale tutaj nie będę się upierał, nie jestem pewien czy dobrze rozumiem obsługę tego dziwoląga. Reaguje, z tego co mam pod ręką, wyłącznie na jeden z zestawów kodów uniwersała Philips SRU-3030, w pełnym zakresie. Podglądając sekwencję błysków przez cyfrówkę emitowaną przez SRU ustawionego na obsługę tegoż telewizorka widać wyraźną różnicę w porównaniu do na przykład pilota Philipsa. Philips emituje błyski w tempie podobnym jak cała reszta wymienionych pilotów, natomiast uniwersał SRU-3030 błyska wyraźnie szybciej i błyski są w krótszych odstępach, prawie niezauważalnych - co chyba sugeruje inny standard kodowania? Pytanie brzmi: jaki pilot nada się do tego upiora?
    Rozkręciłem bydlaka - może informacje z fotki coś pomogą...

OTVC Daewoo 14V1T - nietypowy pilot

P.S. Wersja robocza tego tematu leżała mi jakiś czas na pulpicie, w tzw międzyczasie trafiłem na ten sam model TV u znajomego - jednak składany u nas, bodaj pod Lublinem - i tutaj zaskoczenie - "polska" wersja telewizora współpracuje z pilocikiem z aukcji, natomiast "belgijska" nie...
  • Poziom 19  
    Witam rozkręć TV na płycie głównej powinno być napisane typ chassis np.CP005. Napisz jaki procesor jest i inne układy na płycie są.
  • Poziom 28  
    Powinien działać pilot R40B02 , jeżeli tv się odblokował to oczko jest sprawne.
  • Poziom 20  
    pfl200 napisał:
    Witam rozkręć TV na płycie głównej powinno być napisane typ chassis np.CP005. Napisz jaki procesor jest i inne układy na płycie są.

Typ chassis i cóś, co w tym TV wygląda na procesory dodałem na dołączonej fotce - wynika, że to jest chassis CP-005...

icm napisał:
    Powinien działać pilot R40B02 , jeżeli tv się odblokował to oczko jest sprawne.

Z pewnością jest sprawne - w mojej tyradzie wspomniałem o tym, że dobrze współpracuje z uniwersalnym... Ile mam procent szans, że podany przez Ciebie pilot zadziała? Bo R-40A01 nie kolaboruje z tym upiorem :)
  • Poziom 19  
    Jak jest to chassis CP005 jest tam procesor ST92195, STV2238, TDA1771.
  • Poziom 20  
    pfl200 napisał:
    Jak jest to chassis CP005 jest tam procesor ST92195, STV2238, TDA1771.

Tak właśnie wynika z fotki, którą zamieściłem - STV2238... Natomiast dla mnie nie wynika z tego jaki pilot :)
  • Poziom 43  
    Pilot jest typowy. Oryginał to 48B3740A01. Inne od Daewoo też powinny działać. Jedyny problem to producent tych pilotów pewno. Jak widzisz co tanie to drogie.

Ciekawe natomiast, że TV włączał się od razu w tryb serwisowy i co zrobiłeś, że włącza się normalnie.
    Może warto podstawić czystą pamięć?

Ten drugi TV może mieć inne chassis - CP185 - i jakimś cudem "chińczyk" z nim działa.
  • Poziom 20  
    mirex napisał:
    Pilot jest typowy. Oryginał to 48B3740A01. Inne od Daewoo też powinny działać. Jedyny problem to producent tych pilotów pewno. Jak widzisz co tanie to drogie.

Ciekawe natomiast, że TV włączał się od razu w tryb serwisowy i co zrobiłeś, że włącza się normalnie.
    Może warto podstawić czystą pamięć?

Ten drugi TV może mieć inne chassis - CP185 - i jakimś cudem "chińczyk" z nim działa.

Nie do końca się z tym zgodzę, bo odwracając byłoby "co drogie - to dobre" a to, niestety, prawda nie jest :)
    Pojęcia nie mam co tam w świecie robili z tym telewizorkiem, faktem jest że był w takim trybie jak pisałem w głównym poście - a wystarczyło na włączonym odbiorniku (zablokowanym) "wywąchać" kod sterujący uniwersałem i odbiornik wyłączyć przyciskiem sieciowym. Po włączeniu ponownym reagował prawidłowo a blokada gdzieś znikła :!: I to bez rozkręcania...
    Nie będę się z nim bawił w nadmiarze, bo "nie warta skórka..." itd. Szukam tylko pilota, aby w miarę wygodnie dawało się go obsługiwać :)
    Natomiast, ten drugi faktycznie może mieć inne bebechy - nie rozkręcałem, stoi u kolegi - ale fakt, że współpracuje z "chińczykiem" i to nie cudem, tylko normalnie, w pełnym zakresie funkcji...

mirex napisał:
    Pilot jest typowy. Oryginał to 48B3740A01.

Zdobyłem oryginalny (kupiony razem z odbiornikiem) pilot j.w. od "polskiej" wersji tegoż TV - też nie współpracuje z "nederlanderem"... Chyba jednak mutacja wystąpiła, bo na uniwersalnym dalej działa :(
  • Poziom 20  
    ================================================================
    Zaraz Kolega Moderator będzie miał pretensje, że piszę jedno pod drugim, ale to wyjątkowo z powodu że: "Niestety wiadomość jest zbyt stara aby można ją było edytować"...

A ponieważ czasem jestem uparty jak buldog (na starość coraz jakby rzadziej) i ponieważ pożyczyłem maszynkę, co mi odczytała używany przez tego Daewoo kod - uznałem, że warto spróbować. Kod sygnałów sterujących używany w tym TV ma numer 0051 - więc teraz pozostaje znaleźć pilot Daewoo używający tego zestawu.
    Jeżeli wspomniany wyżej 40A01 używa zestawu 0051 - to jestem gotów przyznać Koledze Moderatorowi MIREX rację w tym konkretnym przypadku co do jakości niektórych wyrobów Made in PRC...

I ogólnie Wesołych Świąt - obyśmy dożyli normalności ;)