Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tracer Speed Driver Pro - działanie pod Vista

Infz 09 Sep 2009 08:55 3409 2
    Infz
    Level 10  
    Witam serdecznie

Ja rowniez mam problem z ta kierownica, chodzi o cudownego Tracer'ka Speed Driver Pro.

Podlaczam pod Vista, wykrywa urzadzenie - sukces - instaluje sterowniki, ktore sa przeznaczone dla WinXP
    - (kiedy zainstaluje sterowniki dla Windows Vista kierownica jest niewidoczna dla komputera),
    - wszystko chodzi jak nalezy - oprocz .... wibracji, dziala tylko w 1 grze (TMNations) oraz w panelu sterowania w ustawieniach sterownikow.

Podlaczam pod komputer z XP - porazka - system twierdzi, ze nie rozpoznaje urzadzenia i nie moze go zainstalowac, komputer jest w pelni sprawny.
    - kontroler dostaje prad z USB bo moge zmieniac tryby Analog/Digital/Race - ''Dioda" sie swieci.

Problem:
    - wibracje pod Vista
    - mozliwosc uzycia tego kontrolera na komputerze z WinXP.

Prosze o pomoc, moze ktos z Was spotkal sie z problemem podlaczenia urzadzenia USB pod XP, system nie chce go zainstalowac, bo podobno go nie rozpoznaje.

Pozdrawiam

Moderated By Gusioo:

Wydzieliłem z tego tematu. Proszę nie odkopywać starych wątków.

Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Infz
    Level 10  
    Witam ponownie.

Odpowiadam na swoj post (moze sie komus przyda), bo czesciowo problem zostal rozwiazany.

Mianowicie - kontroler zaczal dzialac pod WinXP po aktualizacji sterownikow USB oraz odlaczeniu czytnika kart pamieci, który był podpiety do portu USB 2.0 na plycie glownej komputera.

Problem zostal czesciowo rozwiazany poniewaz wibracje w dalszym ciagu nie dzialaja.
    Moge je uruchomic z poziomu panelu sterowania i sterownikow kontrolera (dopasowac ich czestotliwosc), ale po pewnym czasie ich dzialania (kilka sekund), system sam odlacza urzadzenie.

Podejrzewam, ze moze to byc wina zasilania kontrolera, natomiast zupelnie nie mam pojecia dlaczego mu go brakuje. Wszystko jest na zasilaczu 600W, do tego podlaczona jest tylko mysz oraz klawiatura.

Kontroler ma zapotrzebowanie 500mA (tak wskazuje system), jakies sugestie?

Pozdrawiam
    MC_NEO
    Level 15  
    Witam...

Jeżeli coś podłączasz pod USB, a urządzenie to wymaga sterowników to najpierw instalujesz sterowniki, a potem podłączasz urzadzenie, a nie odwrotnie :!:
    Jak masz Windows Vista to nie pchaj tam na siłe sterowników od XP bo nie będziesz miał 100% kompatybilości.
    Infz napisał/a:
    Quote:
    Kontroler ma zapotrzebowanie 500mA (tak wskazuje system), jakies sugestie?

Nie system tak wskazuje, tylko to informacja o maksymalnym dopuszczalnym obciażeniu portu USB :!:
    Osobiście nie znam kontrolera który byłby aż tak "prądożerny".

Pozdro...
    MC_NEO