Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB Posture Alert Reminder - nie garb się!

Belialek 09 Wrz 2009 11:19 969 4
 • USB Posture Alert Reminder - nie garb się!

  Czy zdarza / zdarzyło się Wam w przeszłości mieć do czynienia z osobą, która nieustannie ganiła Was za to że się garbicie siedząc przy biurku? O ile takie ciągłe gadanie mogło strasznie irytować, o tyle powszechnie wiadomo o niekorzystnych skutkach przyjmowania niepoprawnej postawy począwszy od bólu karku/pleców na skoliozie kończąc, więc koniec końców prostowaliśmy postawę albo ze względu na swoje zdrowie, albo na "święty spokój" - tak czy inaczej cel został osiągnięty :). Samemu ciężko się kontrolować, najczęściej nawet nie zauważamy tego że siedzimy niepoprawnie - ale teraz jest gadżet, który nas przypilnuje...

  USB Posture Alert Reminder używa ultradźwiękowych sensorów do sprawdzenia w jakiej odległości od monitora się znajdujemy (oczywiście urządzenie należy ustawić w jednej linii z monitorem). Jeżeli odległość ta zmniejszy się (czyli zaczniemy się garbić), wtedy zostajemy ostrzeżeni za pomocą niebieskiej diody LED, jeżeli zmniejszy się jeszcze bardziej, dioda zaczyna świecić na czerwono oraz rozlega się sygnał dźwiękowy - jest to sygnał nawołujący do natychmiastowego wyprostowania się.

  Gadżet dostępny w cenie 24 USD.

  Źródło: Link


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 09 Wrz 2009 17:47
  bambus1121
  Poziom 14  

  Fajny gadżet ale w zupełności się nie sprawdzi bo jeśli dajmy na to mama kupi takie coś dziecku co umie się obsługiwać komputerem a tak zapewne jest skoro go samego zostawia w pokoju to będzie też umiał odłączyć tą zabawkę.

 • #3 09 Wrz 2009 18:04
  Frog_Qmak
  Poziom 25  
 • #5 09 Wrz 2009 19:12
  DawwidW
  Poziom 15  

  Wtedy wystarczyło by po prostu odsunąć to kawałek dalej i by było ok... Lepiej jakby taki czujnik był np. wmontowany w monitor.