Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ThinkPad USB - klawiatura z notebooka T400 dla dowolnego PC

Belialek 09 Sep 2009 11:51 3528 5
  • ThinkPad USB - klawiatura z notebooka T400 dla dowolnego PC

Każdy, kto używa komputera głównie w celach edytorskich/programistycznych wie jak bardzo istotnym elementem zestawu jest klawiatura, która umożliwia szybkie i komfortowe pisanie.

Firma Lenovo zaprezentowała klawiaturę żywcem wyjętą z laptopa, która może być podłączana do dowolnego PC za pomocą złącza USB. ThinkPad USB jest konstrukcją bardzo cienką - skok klawisza jest identyczny ze skokiem klawisza w serii notebooków ThinkPad (T400) podobnie jak rozmiary i rozmieszczenie samych klawiszów. Dzięki sugestiom użytkowników producent zrezygnował z dodawania klawiatury numerycznej oraz trackpada - pozostał znany i lubiany trackpoint dzięki czemu obniżył cenę do 59 USD.

Źródło: Link

Cool! Ranking DIY
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
    About Author
    Belialek
    Level 22  
    Belialek wrote 899 posts with rating 92, helped 16 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2004 year.
    prosiak_wej
    Level 35  
    Ja czekam aż pojawi się w Polsce i cena nieco spadnie ;)

Jak dla mnie klawiatura idealna - pokochałem korzystanie ze swojej klawiatury w T42 i cały czas szukam czegoś takiego do blaszaka.
    bobycob
    Level 19  
    Polecam klawiatury Logitech - tylko trzeba dobrze wybrać model. Niektóre z nich nie są lepsze niż a4tech i inne wynalazki.
    VIGOR_PICTURES
    Level 20  
    prosiak_wej wrote:
    Ja czekam aż pojawi się w Polsce i cena nieco spadnie ;)

Jak dla mnie klawiatura idealna - pokochałem korzystanie ze swojej klawiatury w T42 i cały czas szukam czegoś takiego do blaszaka.

Podpisuje się dwiema łapkami (z Thinkpada R51)
    Tak genialnych klawiatur jeszcze nie widziałem... (na marginesie: bez porównania bardziej wolę Track Pointa niż Touch Pada)

Jedynym ogromnym minusem jest brak klawiatury numerycznej co przy zastosowaniach graficznych / programistycznych / edytorskich niestety dyskwalifikuje klawiaturę :(

Pozdrawiam ;)
    jacobs242
    Level 18  
    Potwierdzam to co napisali poprzednicy. Używam laptopa IBM i już tak przyzwyczaiłem się do pisania do niej, że nie potrafię na żadnej innej. (Może z wyjątkiem klawiatury apple). Trackpoint jest także niezastąpiony. Fajnie gdyby taka klawiatura pojawiła się na polskim rynku, w nie-kosmicznej cenie.
    prosiak_wej
    Level 35  
    Trackpoint jest świetny. Niezastąpiony w ruchu (samochód, jacht...). A obecnie na blaszaku mam mantowską klawiaturę kupioną jeszcze w Hypernovej :D Numerycznej nie ma, klawisze dość twarde, ale się już przyzwyczaiłem. Zmiana będzie jedynie na coś laptopowego, mam nadzieję, że na IBM-owską ;)

Natomiast na T42 aż się chce chociażby Gadu-Gadać :D