Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5 - mobilny hotspot (3G - Wi-Fi)

Belialek 09 Wrz 2009 12:17 14183 6
  • Huawei E5 - mobilny hotspot (3G - Wi-Fi)

Novatel MiFi był pierwszym urządzeniem na świecie, które konwertował sygnał sieci 3G na sygnał Wi-Fi. W chwili obecnej firma Huawei przymierza się do wypuszczenia na rynek własnego produktu, który ma umożliwiać to samo - niestety cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Huawei E5 - mobilny hotspot (3G - Wi-Fi)

Dzięki Huawei E5 możliwe będzie udostępnienie Internetu odbieranego dzięki operatorom GSM innym urządzeniom poprzez USB / Wi-Fi bądź chiński standard WAPI.

Specyfikacja:
    - Wi-Fi 802.11b/g
    - WAPI
    - HSUPA/HSDPA/UMTS 2100 MHz
    - EDGE/GPRS/GSM 1900/1800/900/850 MHz

Urządzenie może być podłączone do portu USB komputera, bądź działać dzięki wbudowanej baterii (100h w stanie gotowości lub 4h ciągłej pracy z włączonym Wi-Fi). Urządzenie będące swoistym mobilnym hotspotem może okazać się świetnym rozwiązaniem, gdy potrzeba udostępnić Internet na kilka telefonów bądź laptopów. Premiera urządzenia odbędzie się jeszcze we wrześniu.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Belialek
    Poziom 22  
    Belialek napisał 834 postów o ocenie 53, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
    kwiat99
    Poziom 11  
    Posiadam aktualnie Huawei E5 z ery śmigam na Play za 45 bez modemu 10 GB w abonamęcie, dziele tym łącze ze swoją dziewczyną, (nonstop kolor w ładowarce od HTC 24/h) śmiga bez żadnej zwałki. Przed zakupem zastanawiałem sie czy warto ale spokojnie każdemu mogę polecić jako urządzenie w pełni fukncjonalne, włożyłem kartę SD micro i mam serwer plików, (nieźle wszystko za ok 350 złotych).
    zzzagi
    Poziom 2  
    Mam ten sprzęt od ponad miesiąca i niestety nie do końca podzielam entuzjazm. To prawda, że urządzenie udało się szybko i bezboleśnie uruchomić - po włożeniu karty sim i odpaleniu, komputer od razu był w stanie się połączyć z modem i potem z siecią.

W moim przypadku gorzej jest ze zmianami konfiguracji modemu - przyciski czasami przestają działać, a modem nie pozwala na zmiany ustawień poprzez interfejs www. W tej chwili np. mam ustawione korzystanie tylko z GSM i od dwóch godzin nie mogę przestawić tego na HSPA. Konfiguracja www nie działa, przyciski na modemie też.

Dodatkowo, w sprzęcie który mam od miesiąca, dwa razy wystąpiła sytuacja, że naładowana bateria rozładowała się do zera w ciągu pół godziny. Poza tym czasami, gdy bateria ma niski poziom naładowania, po podłączeniu do zasilacza modem nie wykrywa tego, że bateria jest ładowana.

Najgorszą jednak z mojego punktu widzenia wadą jest to, że nie ma gdzie podłączyć antentki zewnętrznej. A E5 chyba nie najlepiej odbiera sygnały - porównywałem ze starym E156G, który posiadam i tamten drugi lepiej sobie radzi.