Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips SA5245/02 zacinające się piosenki

fatziom 09 Sep 2009 12:28 3149 7
 • #1
  fatziom
  Level 10  
  Witam!

  Niedawno zamówiłem sobie odtwarzacz mp4 Philips'a sa5245/02. Niestety mam mały problem, który polega na tym, iż zacinają się niektóre piosenki mp3. Objawia się to miganiem ekranika (krzaczki wyskakują elementy menu zaczynają drgać), no i sama piosenka trochę zwalnia i przycina się. Po ściągnięciu tego samego utworu jeszcze raz, wrzuceniu go do odtwarzacza, wszystko jest ok. Wskazywało by to na winę piosenki, lecz problem się powtórzył (ekran migał, piosenka działała dobrze). Zastanawia mnie czy faktycznie jest to wina utworów. Na kompie wszystkie piosenki chodzą jak należy. Jak można byłoby to zdiagnozować? Sprawdzić bitrate tych piosenek, jakiś kodek? może sam odtwarzacz można jakoś sprawdzić? Nawet jeśli, to wydaje mi się dziwne, że sprzęt tej klasy ma problemy z odtwarzaniem piosenek, które mogłyby być np w różnej jakości.
  Czekam na podpowiedź :)

  Pozdrawiam
 • #3
  fatziom
  Level 10  
  Niestety przy próbie podłączenia odtwarzacza według wskazówek: (podłączać z wciśniętym +), Philips włącza się do momentu intra i zatrzymuje na napisie "GoGear". Komp go nie wykrywa, reset nic nie dał... Więc jest gorzej niż było:P postaram się coś wykombinować, ale jak ktoś ma jakiś pomysł jak go wskrzesić to pisać;)
 • #4
  fatziom
  Level 10  
  Spędziłem całą noc na szukaniu informacji na ten temat. Jedyną rzeczą jaką można byłoby zrobić, to otworzyć odtwarzacz i zewrzeć nóżki chipa, by całkowicie zresetować urządzenie. Wszystko opisane tutaj:

  <<--KLIK-->>

  Jako, że mam 14 dni rozruchowej gwarancji (sprzęt kupiony na allegro), kombinować z tym nie będę, tylko skorzystam z możliwości odesłania urządzenia. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły na naprawę, niekoniecznie poprzez otwieranie mp4 (w co wątpię) to proszę pisać.
 • #5
  obsid
  Level 25  
  Mam dokładnie taki odtwarzacz i efekt zacinania się (zatrzymywania się) odtwarzania połączony z migotaniem obrazu (można zauważyć kolorowe kwadraciki) należy niestety do specyfiki tego sprzętu. Mój odtwarzacz ma wgrany najnowszy firmware.

  Problem leży w nieodporności oprogramowania na niestandardowe zakodowanie pliku MP3 - zawsze pomaga wgranie tej samej piosenki z innego źródła. Niekiedy udało mi się zauważyć, że pliki MP3 zawieszające ten odtwarzacz, nie odtwarzały się także do końca poprawnie w WinAmpie.

  Na pocieszenie mogę dodać, że problem "niestandardowych mp3" dotyczy też większości ipodów (aktualnie mam ze 6 różnych modeli ipodów w których ten problem się pojawia również) - w ipodach wtedy mamy efekt "chlipania" muzyki :-)
 • #6
  fatziom
  Level 10  
  Tak przypuszczałem :) niestety trochę za późno już jest by to w łatwy sposób odwrócić:P mam nadzieję, że zostanie mi udzielona gwarancja. A jak nie to będę go otwierać, i na pewno cały ten proces tutaj opiszę.
 • #7
  oczko93
  Level 10  
  witam. nie chciałem otwierać nowego wątku wiec napiszę tutaj. mam taki sam odtwarzacz o którym mowa jest wyżej, mój problem wygląda następująco : przy uruchamianiu odtwarzacza najpierw widzę napis "philips" a nestępnie go gear po którym mp4 przestaje reagować... nie widze menu, nie mogę go wyłaczyć.. urzadzenie reaguje tylko na reset oraz ładowarkę : P cze mógłby mi ktoś udzielić informacji dotyczących naprawy tego urządzenia ?
 • #8
  fatziom
  Level 10  
  Dostałem już nowy odtwarzacz i sytuacja się powtórzyła, lecz rozwiązaniem okazało się podważenie nożem metalowej obudowy. Nie wiem, czy jakieś zwarcie zrobiłem czy co, ale odtwarzacz po podważeniu tylnej klapki się włączył. (nawet jej nie otwierałem całej)

  Polecam na przyszłość nie klikać nic na odtwarzaczu gdy ten jest podłączony do kompa. Za pierwszym i drugim razem w moim przypadku, to właśnie niepotrzebne klikanie spowodowało awarię.

  Pozdrawiam