Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz pod głośniki Creative

09 Wrz 2009 14:15 3578 10
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam głośniki Crative 5.1 i chciałbym jakiś wzmacniacz pod nie żeby lepiej grało (bass, sopran) Co mi doradzicie ???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Doradzamy Ci zmianę głośników. Nic więcej niż teraz zapewne z tego nie będzie.
  • Poziom 21  
    Oczywiście najlpepiej oryginalny Creative ale może być też amplituner pracujący pod 5.1. Ważne żeby zgadzała się impedancja głośników i aby mocy nie było zbyt wiele. Nie wiem tylko czy jest sens szukać wzmacniacza do tych głośników. Wrzuć ich dane i fotki to pomyślimy
  • Poziom 38  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6998506&highlight=#6998506

Wchodzisz do "podgląd profilu", potem klikasz "Znajdź wszystkie posty " i na pewno któryś z nich był w temacie który zakładałeś (link do niego podałem wyżej).

Rzemienie zestawu zależy przede wszystkim od głośników, wymiana wzmacniacza nic nie da. Sprzedaj te komputerowe "pierdziawki" i kup/zrób porządne stereo.
  • Poziom 9  
    Pierdziawki to nie sa :p
    Ładnie grają ale myślałem że pod wzmacniaczem bedzie ciekawiej zara poszukam dane i dodam foty ;]

Dodano po 5 [minuty]:

Dane podstawowe:
    Ilość głośników 6 (5.1)
    Łaczna moc muzyczna zestawu: 47 W
    Moc muzyczna głośników: Satelity (5 szt.) - każda po 6W
    Subwoofer - 17W
    Pasmo przenoszenia - 45 - 20000 Hz
    Ekran antymagnetyczny - Tak
    Wyjście słuchawkowe - Nie
    Zasilacz zewnętrzny
    Rodzaj wtyczki mini jack

Wzmacniacz pod głośniki Creative[/url]
  • Poziom 38  
    Nie będę się kłócił czy są czy nie są, bo jakbyś posłuchał dobrego stereo (czy dobrego 5.1...) to byś zmienił zdanie.

Parametry o kolumnach nie mówią nic - liczy się brzmienie, a nie cyferki które sobie można wziąć "z powietrza". Cóż z tego (nie mówię akurat o tych, tylko ogólnie), że przenoszą od 45 hz skoro bas jest nieciekawy? Albo np że dochodzą do 20 khz, skoro większość z nas tego i tak nie usłyszy, a to co słychać to sam piach?
  • Poziom 9  
    Uwierz słyszałem dobre stereo :)

A pisze wyraźnie że głośniki sprawują się dobrze a wzmacniacz chciałem aby grały jeszcze głośniej chociaż teraz i tak ładnie grają...
  • Poziom 39  
    Jarek1331 napisał:
    Uwierz słyszałem dobre stereo :)

A pisze wyraźnie że głośniki sprawują się dobrze a wzmacniacz chciałem aby grały jeszcze głośniej chociaż teraz i tak ładnie grają...

Jeśli słyszałeś dobre stereo to po co się pchasz w te badziewskie Creativy :?:
    Sprzedaj je i kup lub zbuduj coś porządnego .
    Jeśli odpowiada Ci dźwięk tych głośników to nic na lepsze nie zmieni podłączenie ich pod inny wzmacniacz , zostaw je na oryginalnym .
  • Poziom 9  
    Na konkretny sprzęt nie mam kasy... Dlatego myślałem że z tych coś się da skminić.
  • Poziom 38  
    Najsensowniej - nic nie kombinować, tylko powoli składać grosz do grosza, za jakiś sprzedać creativy na Allegro i zrobić w/w "porządne stereo". Na pewno nie będzie to zamiana "siekierki na kijek".

Tez mi się kiedyś wydało że nie mam na to pieniędzy itp, ale tak naprawdę to dużo kasy wydaje sie na jakieś błahostki, a sprzęt audio będziesz miał na dłużej (nawet na lata, pisze to bez żadnej przesady).

Gdy zaczniesz kombinować ciężej będzie ci sprzedać głośniki "grzebane" w środku.
  • Poziom 9  
    ok dzięki tomq8888 za rade pozdro :)