Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kod błędu 17916 VW Passat b5 1999 1,8 silnik adr

09 Wrz 2009 14:32 9298 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Badanie vagiem pokazało kod błędu 17916 (lub 107916 - o ile to mozliwe) w samochodzie VW Passat b5 1999 1,8 silnik adr. Dotychczas jeżdżę tylko na benzynie i chciałem założyć lpg. Co to za błąd (problem) i jak naprawic usterkę? Przejrzałem forum, ale tego nie znalazłem. Sprawa dość pilna, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)
  • Poziom 13  
    Witam.

Wg. passat forum: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26172

"17916 system reg. wolnych obr. górna wartość osiągnięta,
    wskazuje na brudną przepustnicę. U mnie był uszkodzony jeden z wężyków wychodzących z przepustnicy (najcieńszy). Po wymianie nie wykazuje błędu. Tak więc zacznij od sprawdzenia węży."
  • Poziom 9  
    Dziekuję za info; powyższe linki już sprawdziłem wcześniej:)
    Auto stoi u mechanika, który sprawdzał vagiem (nie wiem jakim) i on mi powiedział o tym błędzie - chodzi mi o uściślenie elementów ewentualnych usterek, bo prócz wspomnianych wężyków, brudnej przepustnicy, przetartych kabli moze być i usterka przepływomierza: tyle wyczytałem.
    Sam auta nie będę naprawiał, ale jak każdy - nie chcę być ciemny jak... i wolę trochę przypilnować kieszeni :)
  • Poziom 42  
    Kolego Filipiuk , po co ma sprawdzać węże , jak on ma w kieszeni.
    Pale , nie wierzysz mechanikowi i chcesz jego sprawdzać. Z wiedzą uzyskaną z tych odpowiedzi będzie trudno.
  • Poziom 9  
    Mój wąż w kieszeni ... ma się dobrze; nie to, że nie "wierzę" mechanikowi - to nie kwestia wiary, tylko dość dużego potencjalnego rozrzutu wydatków: jesli ktoś ma przepastne kieszenie i bez węży, to winszuję.Jutro okaże się, czy mam zaklinać węża!Pozdrawiam:)
  • Poziom 11  
    http://wiki.ross-tech.com/index.php/Main_Page tu sprawdzisz dokładnie błędy, a nie jakimś tam co wyświetla po polsku, bo połowa tych tłumaczeń jest beznadziejna.
    Miałem to samo, jest to nieszczelność w dolocie. Rura długa od przepływomierza do przepustnicy, odma, plastikowe kolanko nad przepustnicą <- to jest do sprawdzenia. Odma często kruszeje, a długa rura lubi się przetrzeć na harmonijce.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie
    Dzięki za link.Zlikwidowane usterki: wymieniony czujnik temperatury, rura (łącznik) dolotowa powietrza wtórnego - była wykruszona, niedokręcona świeca na jednym z cylindrów i totalnie zabrudzona przepustnica.
    Przy okazji - autko już łyka gaz, raczej umiarkowanie wg pierwszych pokonanych kilometrów:7,7-8,9 w trasie i 9,9-11 na krotkich odcinkach (dane dla ok 150 km). Mam nadzieję, że nie zwiększy apetytu.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.