Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niesprawny kolorofon, chyba rosyjski

aaadick 09 Sep 2009 15:27 3328 9
    aaadick
    Level 15  
    Witam Szanownych Użytkowników forum.

Tak jak w temacie :D, dostałem(można powiedzieć, że znalazłem) Taki oto Discolitez Rosyjski (Posiada litery rosyjskie na obudowie).
    Niesprawny kolorofon, chyba rosyjskiNiesprawny kolorofon, chyba rosyjskiNiesprawny kolorofon, chyba rosyjskiNiesprawny kolorofon, chyba rosyjski

Może ktoś Was się już spotkał z takim czymś, i wie na jakiej zasadzie to działa:).

Z tego co przy tym robiłem to:

Pomierzyłem czy trafo daje napięcia.
    Sprawdziłem czy żarówki są sprawne,
    Podłączyłem sygnał pod wejście din-5
    Oraz sprawdziłem bezpieczniki.
    Jednak to nie dało efektu błyskania.
    Co może być z tym nie tak? Jak to działa.

Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    LuckyDj
    Level 33  
    To nie discolitez, to jest kolorofon ;)
    marcinosko
    Level 14  
    mam takie same :P tyle tylko ze elektronike swoją wsadziłem bo oryginalna mi nie działała (z tego co pamiętam to miałem mostki prostownicze popalone)
    aaadick
    Level 15  
    Quote:
    mam takie same tyle tylko ze elektronike swoją wsadziłem bo oryginalna mi nie działała (z tego co pamiętam to miałem mostki prostownicze popalone)

O_o :). Jednak ktoś z takim czymś się spotkał :D.

Co tam wsadziłeś? Bo jest wiele tych układów:).
    Jeszcze mam pytanie po co są te wtyczki na 230V z tyłu?
    Ja myślę, że się podłącza trzy światła kolorofonu na 230 ?

Pozdrawiam.
    pol102
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wsadzić można cokolwiek się chce, pół Elektrody to różne schematy "świecideł". Te 3 wtyczki są do podłączenia 3 odbiorników.
    aaadick
    Level 15  
    3 odbiorników(lamp) na 230 ?
    Zastanawiam się na układem J-050 - tylko chcę go całkowicie sam wykonać, by zaoszczędzić pieniądze. Tylko nie jestem pewien czy ma on sterowanie lamp na 230;/.

Pozdrawiam

Moderated By pol102:

§16 # Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

To znaczy, że należy samemu poszukać schematu, informacji oraz pcb!

aaadick
    Level 15  
    Dobrze, w 100% zgadzam się z Moderatorem.

Dzisiaj przysiadłem do tego układu i zacząłem główkować. Rozgryzłem go :). Małe żaróweczki pracują dopiero w tedy kiedy się podłączy większe obciążenie. Tak więc ten kolorofon działa w 75%.

Dwa kanały są sprawne, a trzeci ma spalonego tyrystora;/. KY-202H.

Istnieją może jakieś zamienniki? Myślę, że mogę spokojnie wrzucić do tego układu terystor z takimi samymi parametrami ?

Pozdrawiam.
    abuszzz
    Level 1  
    Witam! posiadam identyczny kolorofon i w trakcie działania przestają mi żarówki migać a czasami jest tak ze wcale sie nie włacza. Mógł by mi ktoś powiedzieć co może być zapsute? Z góry dzięki ;)
    Akwas1
    Level 10  
    Mam podobny kolorofon , ie on może być wart?
    LuckyDj
    Level 33  
    Allegro prawdę ci powie. Pewnie nie dużo.