Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] zyrandol z wentylatorem nagrzewa się

pkpintercity 09 Wrz 2009 17:05 1773 6
  • #1 09 Wrz 2009 17:05
    pkpintercity
    Poziom 13  

witam wszystkich mam problem . Kupiłem sobie żyrandol z wentylatorem i wszystko podłączone ale jak pracuje wentylator to czuć swąd i jak dotykam obudowę żyrandola to jest nagrzana a pracował przez max 10min i nie wiem może coś źle podłączone bo instrukcja w języku ENG i bardzo śmiesznie napisana proszę o pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2009 17:13
    niutat
    Poziom 37  

Witam, spotkałem się już z kilkoma takimi przypadkami że silniki w wentylatorach dość mocno się nagrzewają i wyczuwalny jest zapach schnącego lakieru.W tych z którymi miałem do czynienia zapach z czasem zniknął a silniki choć gorące pracują dalej. Jeśli jest na gwarancji to wypróbuj go przez dłuższy czas. W instrukcji powinien być schemat podłączenia.

0
  • #3 09 Wrz 2009 18:24
    pkpintercity
    Poziom 13  

podlaczylem odtak patrze to dziala bo wiecej mozliwiosci nie widzialem podlaczenia tylko tak i mowisz ze bedzie dzialal ? a jak dlugo ten smord jest i po jakim czasie on zniknie ??

0
  • Pomocny post
    #4 09 Wrz 2009 18:27
    niutat
    Poziom 37  

Nie wiem po jakim czasie zniknął bo to wentylator u znajomego, w każdym razie mówił że mu przeszło i działa nadal.

0
  • #5 09 Wrz 2009 18:35
    pkpintercity
    Poziom 13  

a grzaje sie nadal ?? aha i cos jeszcze , mój sie na jazwyzszym biegu sie kolysze i to widac ze silnik nie jest idealnie na srodku

0
  • Pomocny post
    #6 10 Wrz 2009 07:37
    niutat
    Poziom 37  

Jeśli wentylator się kołysze to znaczy że jest źle wyważony albo ma skrzywioną (kąt nachylenia) jedną z łopat, ten u kolegi grzał się nadal tyle że przestał śmierdzieć. Nie mówię że to jest w porządku ale niektóre tak mają. Miałem też kilka wentylatorów do sprawdzenia od właściciela sklepu AGD bo klienci przychodzili z reklamacją, nie pamiętam typów ale objawy były te same, silniki były sprawne tyle że mocno się nagrzewały. Niestety nie znam ich dalszych losów.

0
  • #7 21 Lut 2019 18:25
    pkpintercity
    Poziom 13  

zyrandol sprzedałem na cześci silnik poprostu sie spalił.

0