Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra wg900 Artur + komputer

piotreck007 09 Wrz 2009 17:49 2646 3
  • #1 09 Wrz 2009 17:49
    piotreck007
    Poziom 2  

Witam!

1.Na początku napiszę, że jestem zupełnie zielony co do elektroniki.
    2.Jeśli piszę w złym dziale, proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego.

Przechodząc do sedna sprawy, mam pytanie, czy można podłączyć gramofon Unitra wg900 Artur do komputera? Jeśli tak to jakim kablem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2009 17:55
    shadow125
    Poziom 21  

Witam
    Nie wiem czy dostaniesz gotowy taki kabel.
    W gramofonie masz wyjście typu DIN a w komputerze jack 3,5 mm stereo.
    Poproś kogoś żeby Ci taki kabel wykonał, przeciętna umiejętność lutowania wystarczy. I jeszcze jedno, ze względu na zastosowanie w gramofonie przetwornika piezoelektrycznego podłącz kabelek do wejścia line-in w karcie dźwiękowej.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Wrz 2009 18:01
    piotreck007
    Poziom 2  

Myślałem, że mam podpiąć do wejścia mikrofonu. Z line-in chyba sygnał wychodzi do głośników, a tu będzie odwrotnie, bo to gramofon będzie słał dźwięk do komputera. Czyli na pewno będę miał podpiąć do line-in?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Wrz 2009 18:25
    shadow125
    Poziom 21  

Tam na 100% podepnij do line in, wyjście z karty to line-out. Nie wiem dokładnie jaką masz kartę. Jeśli zintegrowaną 5+1 to sprawdź w opisie ew. program do jej obsługi też Ci pomoże.
    Wejście mikrofonowe ma dużą czułość, jak wspomniałem wkładka piezoelektryczna daje dość duży sygnał, może przesterować sygnał i będziesz miał zniekształcony.
    Co do kabla to to 3 i 5 złącza DIN to wyjścia sygnałowe a 2 to masa
    sprawdziłem na schemacie
    wklejam jako obrazek bo masz mało punktów
    Unitra wg900 Artur + komputer

0