Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ograniczyć prędkość maksymalną motoroweru Rieju RS2

raflotraflo 09 Sep 2009 18:29 3675 4
 • #1
  raflotraflo
  Level 10  
  Witam.
  Ostatnio zatrzymała mnie policja za przekroczenie prędkości i zabrała dowód rejestracyjny za to że pojazd przekracza prędkość 45 km/h teraz aby go odzyskać muszę zrobić testy na hamowni, które wykażą V-max mego pojazdu, problem jest taki że muszę jego V-max w jakiś sposób ograniczyć.
  Mam pomysł aby zrobić odcięcie zapłonu przy prędkości 45 km/h ale zaczynają się schody bo nie wiem jak zrobić jakiś układ, który by się uaktywniał przy tej prędkości. Proszę o pomoc

  pozdrawiam
  Rafał
 • #2
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  Kiedyś, gdy z DDR można było prywatnie "importować" simsony, żeby je zarejestrować jako motorower a nie jako motocykl, trzeba było ograniczyć prędkość pojazdu.
  Wystarczyło pomiędzy gaźnik a cylinder włożyć kryzę - "podkładkę" z otworem, która zmniejszała średnicę "kolektora ssącego".
  Przy odpowiednio małej średnicy otworu, Simson jechał max 40km/h.
  Potem tylko zaświadczenie od Rzeczoznawcy Techniki Motoryzacyjnej i można było rejestrować Simsona jako motorower.
 • #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kupiłeś nowy, czy używany? Nie było wcześniej jakiegoś zabezpieczenia?
  Blokady występują w kilku miejscach. Wspomniana już kryza na dolocie, także kryza na wydechu. Są też ograniczniki obrotów silnika. Przy mechanicznych prędkościomierzach raczej nie stosuje się ogranicznika odcinającego zapłon na podstawie prędkości. Choć dla chętnego jest to do zrobienia...
 • #4
  pitnit
  Level 15  
  Daj większą zębatkę z tyłu a mniejszą z przodu i po kłopocie jeśli V max to 45km/h to po takim zabiegu prędkość powinna zmniejszyć się - kwestia przekładni będzie wolniejszy ale nie słabszy.
 • #5
  raflotraflo
  Level 10  
  motorower to: Rieju RS2
  V-max: 100 km/h
  Kupiłem go bez jakichkolwiek blokad. Zmiana zębatek jest nie możliwa bo i tak z przodu mam już bardzo małą, a do tyłu raczej większej już nie kupię, nawet jeśli bym zmieniłem i kilka ząbków to prędkość nie spadnie mi 2 krotnie.