Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 37XV635DG + TV kablowa cyfrowa = telegazeta!!!

jarooo 09 Sep 2009 19:55 8898 10
 • #1
  jarooo
  Level 10  
  Witam, mam poważny problem i nie wiem gdzie tkwi przyczyna.
  Zakupiłem telewizor Toshiba 37XV635DG i wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że telewizor w jakimś sensie nie jest kompatybilny z dekoderem cyfrowej telewizji kablowej TechniSat Digit MF4-K. Oto problem, jaki występuje:  Dekoder jest podłączony do telewizora wejście Euro (scart). Zarówno telewizor, jak i dekoder ma wbudowany moduł telegazety (może się "gryzą?"). W telewizorze mam ustawiony kanał AV, natomiast kanały zmieniam pilotem od dekodera.
  Często zdarza się (najczęściej na kanałach TVP1 i TVP2), że kiedy zmieniam kanał, np. z TVN na TVP1, to po kilku sekundach automatycznie włącza się telegazeta (całkowicie), lub włączają się napisy telegazety - na niektórych kanałach są to teksty próbne lub testowe, kiedy napisy nie są emitowane (coś w rodzaju TEXT1TEXT2TEXT3... itd.).
  Telegazeta, która włącza się automatycznie znajduje się w telewizorze, ponieważ tylko pilotem od telewizora mogę ją wyłączyć.
  Ale uaktywnia się - co dziwne - wtedy, kiedy pilotem od DEKODERA zmieniam kanał!
  Pomaga tylko jedno - wyłączenie telewizora i włączenie po kilku sekundach. Jednak problem powraca czasami po godzinie, czasami na drugi dzień.

  I teraz nie wiem co robić - reklamować telewizor? Na 100% nie znajdą usterki bo występuje ona tylko przy współpracy z tym dekoderem. Kablówka też umyje ręce, bo zwalą winę na telewizor. Szukałem w instrukcji telewizora - nie ma możliwości wyłaczenia telegazety na stałe, a najchętniej chciałbym się jej pozbyć całkowicie!

  Dzięki za jakiekolwiek porady.
 • #2
  jerzy_d
  TVs specialist
  Sprawdź kabel SCART tzn. jeżeli występuje w nim polączenie na 10 12 pinie, po prostu rozłącz...
 • #3
  jarooo
  Level 10  
  Nie jestem elektronikiem, ale czy mam przez to rozumieć że jeśli odłączę 10 i 12 pin to nie będzie w ogóle telegazety? To by mnie bardzo urządzało bo w ogóle jej nie potrzebuję a przeszkadza mi ona bardzo. W takim razie wystarczy iść z kablem do jakiegoś punktu serwisowego i przerobić kabel, tak?
  A co zrobić jeśli nie będzie złącza SCART tylko HDMI? Zamierzam zmienić operatora cyfrowego na Cyfrę+ i podłączyć dekoder HD to TV przez kabel HDMI.
 • #4
  jerzy_d
  TVs specialist
  Hmm..Lepiej bedzie jak podłaczysz to wszystko przez HDMI
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  @ure
  Level 1  
  Noszę się z zamiarem zakupu ww. modelu Toshiby i mam z kablówki ten sam dekoder.
  W związku z tym co mam uczynic, jeżeli w moim przypadku wystapią "objawy" opisane przez jarooo? Także nie jestem elektronikiem, stąd to, być może ciut przygłupawe, pytanie...

  Swoją drogą jarooo także do dnia dzisiejszego nie wskazał, co uzdrowiło całą tą sytuację.

  Z góry dziękuję za pomoc
 • #7
  trance997
  Level 14  
  Hmmm a ja mam taki sam telewizor i ciągnę TV po kablu bez dekodera i tez mi się włącza telegazeta tak jak kolega opisał wcześniej...wnerwia to jak nie wiem, włącz/wyłącz tv i nie ma telegazety ale potem znowu to samo...co Wy na to???

  7. Proszę nie "podpinać się" pod tematy innych autorów. Każdy przypadek może być inny, mimo podobnych objawów. Ponadto może tworzyć się zamieszanie - kto, komu i co podpowiada. [lamer.] https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html
 • #8
  zorbek
  Level 31  
  Problem tkwi w telewizorze. Najczęściej na jakiś czas pomaga reset do poziomu fabrycznego z menu użytkownika
 • #9
  trance997
  Level 14  
  No własnie sęk w tym,ze reset nie pomaga :/
 • #10
  wladek
  Level 22  
  Sprawdź, czy masz włączony TXT dla niesłyszących.
 • #11
  trance997
  Level 14  
  Hmm ciekawe...a podpowiesz jak to sprawdzić jeśli wiesz??