Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera Mita KM-1500 błąd C-6

09 Wrz 2009 19:56 3398 13
 • Poziom 12  
  Jak w temacie trafiła do mnie ta drukarka, ma ponad dwa lata był wymieniany kilka razy zasobnik z proszkiem nic więcej, przebieg sprawdzony (stop przy włączeniu 3 sek) 65093 tyś stron i po włączeniu na wyświetlaczu C-6
 • Poziom 24  
  c-6 i co dalej? podaj resztę kodu, 99% piec więc kasujesz kodem dla cyfrowych km, dla pewnosc rozbierz i sprawdź w jakim stanie jest termistor- chyba, że problem wystąpił po zaniku napięcia/burzy to wystarczy skasować. Odsyłam do manuala.
 • Poziom 12  
  Sprawdzę grzałkę i termistor , a co do kasowania to jakim kodem
 • Specjalista - kserokopiarki
  ściągnij serwisówkę, jeśli maszyna jest zblokowana np. przez skok napięcia, to czasem samo wejście w serwis przy otwartej klapie od toneru pomaga, oczywiście, jeśli to rzeczywiście błąd utrwalania, to odpowiedni kod likwiduje takie błędy, ale wszystko masz w manualu
 • Poziom 12  
  czy to przez skok napięcia to nie wiem co do resetu to serwisówkę ściągnąłem, ale wstyd się przyznać, że z angielskim jestem na bakier.
  Proszę o podanie jakie kroki poczynić, aby wykonać reset.
 • Poziom 12  
  Grzałka ma resystancję w granicach zera ohm- czyli sprawna podłączona złączka grzałki na krótko na 220v świeci, jest jeszcze mały czujniczek na listku folii odpornej na temperaturę ma 350k ohm .
  Ile powinien mieć?
 • Poziom 24  
  hmmmm... a nie lepiej skasować błąd a potem bawić się w rozbieranie pieca? Nie mając wprawy możesz jeszcze zaszkodzić.
  Maintenance mode to chyba trzymaj STOP+START + hmm chyba któryś z przycisków ekspozycji, prawdę mówiąc wchodząc w kody nie zastanawiam się na klawiszami tylko próbuję najczęściej wykorzystywane kombinacje.
  W manualu masz coś takiego jak: ENTERING MAINTENANCE MODE tego szukaj, jest taki diagram co należy przycisnąć aby wejść w tryb serwisowy U000, potem szukaj RESET FIXING ERRORS - odpowiedni kod i START.
 • Poziom 12  
  To sensowna odpowiedź sprawdzę to - czyszczę skaner lustra siwe cała optyka zabrudzona, poskładam to do kupy i spróbuję odpalić- jeśli zdążę (dopiero jutro) jaka wartość tego listka miał 350 kohm?
 • Poziom 27  
  Ten listek to termistor i jego wartość zależy od temperatury. Spróbuj zrobić to co napisał krzys_ka
 • Moderator
  Dyskusję oczyszczono ze zbędnych uwag. Proszę trzymać się tematu lub powstrzymać się od pisania.
 • Poziom 12  
  Naprawiłem!!
  Przyczyną był termistor, a mianowicie był zabrudzony, warstwa brudu tworzyła izolację termiczną i drukarka wywaliła błąd C-6 po wyczyszczeniu trzeba było zrobić reset ustawień, w manualu jest naprawdę wszystko.
  Po kolei
  1 włączyć drukarkę- wyświetla błąd c-6 i na przemian trzy 000
  2 nacisnąć trzy przyciski- stop/clear, start , lighter
  3 trzymamy chwilę- puścić i nasisnąć stop/clear
  4 wpisać kody U 161, U162 , U163
  5 akceptacja start
  i drukarka ruszy
  Zamykam temat
 • Poziom 27  
  Witam. No właśnie nie trzeba było resetować ustawień tylko wykonać "Resetting the fixing problem data". W tej maszynie może to nie jest tak istotne jak w innych ale resetowanie ustawień to ostateczne rozwiązanie gdy wszystko inne zawodzi. Mimo wszystko gratuluję determinacji.